Agroturystyka Sowia Grapa w Rzeczce

Ośrodek Wypoczynkowy SOWIA GRAPA Magdalena i Witold Drąg
Rzeczka 38,
58-320 Walim
biuro@sowiagrapa.pl
Telefony:
509 – 899 – 779
507 – 119 – 350
fax: 74- 880-63-13

Sowia Grapa oferuje Państwu łącznie 60 miejsc noclegowych w pokojach 2 , 3 i 4 osobowych z łazienką. Całodzienne wyżywienie przygotowywane na miejscu w restauracji, duży teren rekreacyjny wokół obiektu gdzie znajda państwo plac zabaw dla dzieci, parasole ze strzechy. Ogródek kawiarniany w sezonie, miejsce na ognisko i grilla. Bezpłatny parking dla gości. W obiekcie znajdują się również sale bankietowe i weselne – weselna na 100 osób jadalnia na 50 i sala kominkowa na 80 osób. 
Miejsce dla wyjazdów indywidualnych, dla rodzin z dziećmi, grup zorganizowanych, firm i szkół. Dla grup zorganizowanych właściciele dodatkowo zorganizują wyprawy samochodami terenowymi, paint balla, warsztaty jeździeckie, kuligi, warsztaty ceramiczne. 
Właścicielka samodzielnie szyje „ Sowiogórskie Sowiszony” rodziny pluszowych sówek. Zamiłowanie do rękodzieła wyniosła z domu rodzinnego a uczyła się od babci, za którą powtarza dziś wzory serwet, narzut i innych ozdób dzierganych na szydełku. Na marginesie dodamy, że na sówki można składać zamówienia. 
W całym obiekcie widać wpływy zakopiańskie – w drewnianych elementach wystroju wnętrz. 
Właściciele wraz z przyjaciółmi zainaugurowali szanty w Rzeczce zapraszając na festiwal szantowy „ Rzeczką szanty płyną”.
Bliskość Gór Sowich, tajemnic II wojny światowej i stoków narciarskich sprzyja turystyce całorocznej. Przez teren Gór Sowich przebiegają szlaki MTB, można wybrać się na leśny spacer lub zima poszusować na nartach. Mile widziane czworonogi.
 

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500