Nowe zasady obsługi interesantów w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu

Data opublikowania: .

W związku z sytuacją epidemiologiczną na terenie kraju, oraz zaleceniami Rządu w celu podjęcia działań minimalizujących zagrożenie dla zdrowia publicznego związanych z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 wprowadzono nowe zasady obsługi petentów w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu.
 Za wyjątkiem Wydziału Komunikacji i Transportu, sprawę osobiście można załatwić tylko po wcześniejszym uzgodnieniu wizyty drogą mailową lub telefoniczną.
Wszystkie dokumenty należy zostawiać w punkcie kancelaryjnym.
Będziemy do Państwa oddzwaniać z informacją, że dokumenty są gotowe do odbioru.

Zasady funkcjonowania Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu

Data opublikowania: .

komunikat
 
Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu funkcjonuje w normalnych godzinach urzędowania 
- poniedziałek, środa, czwartek 7:30 - 15:30
- wtorek 7:30 - 16:30
- piątek 7:30 - 14:30
Na terenie urzędu należy zachować odpowiednie zasady bezpieczeństwa:
- Obowiązkowo zasłaniamy nos i usta na terenie całego obiektu;
- Obowiązkowo, przed wejściem dezynfekujemy dłonie;
- Zachowujemy dystans społeczny - 1,5 m. odległości.
Prosimy także o cierpliwość, ponieważ po zakończeniu obsługi, następuje przerwa, podczas której dezynfekowane są wszystkie miejsca obsługi interesantów.
W trosce o Państwa bezpieczeństwo, zachęcamy wciąż do załatwiania spraw drogą elektroniczną lub poprzez ePUAP
Ponadto informujemy, że Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu obsługuje mieszkańców powiatu:
- poniedziałek, wtorek, czwartek 7:30 - 15:00
- środa 7:30 - 13:00
- piątek 7:30 - 14:00
Uprzejmie informujemy, że sprawy dotyczące rejestracji pojazdów, zgłoszeń zbycia/nabycia, wydawania uprawnień do kierowania pojazdami dla MIESZKAŃCÓW WAŁBRZYCHA są realizowane przez Biuro Komunikacji Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu przy ul. Sienkiewicza 9.

14 października Dzień Edukacji Narodowej

Data opublikowania: .

121534227_3576347465750629_7621322493406943246_o.jpg

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nowym Siodle, odbyły się powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej, połączone z przyznaniem nagród Starosty Wałbrzyskiego dla nauczycieli i dyrektorów placówek, dla których organem prowadzącym jest Powiat Wałbrzyski.

Krzysztof Kwiatkowski - Starosta Powiatu Wałbrzyskiego oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Stanisław Skrzyniarz, złożyli wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkół i placówek, działających na rzecz oświaty, życzenia oraz podziękowania za zaangażowanie i trud włożony w wychowanie dzieci i młodzieży.  

Z myślą o czystym powietrzu

Data opublikowania: .

W dniu 6 października, z inicjatywy Starosty Wałbrzyskiego Krzysztofa Kwiatkowskiego odbyło się w Starostwie Powiatowym spotkanie z włodarzami gmin naszego Powiatu, z zarządcami nieruchomości oraz z Radnymi Powiatu Wałbrzyskiego.

Krajowe ćwiczenie RENEGADE-SAREX 20

Data opublikowania: .

Komunikat Starosty
W dniach 6 – 9 października 2020 roku Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenie RENEGADE-SAREX 20.
Elementami przedsięwzięcia są zdarzenia dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej. Podczas trwania ćwiczenia Centrum Operacji Powietrznych – Dowództwa Komponentu Powietrznego będzie emitować sygnały zgodnie z trasą przelotu podejrzanego statku powietrznego. W trakcie ćwiczenia odbędzie się również trening systemu alarmowania i ostrzegania, podczas którego może wystąpić konieczność uruchomienia syren alarmowych w celu ogłoszenia i odwołania alarmu.
W ramach treningu emitowany będzie:
- dźwięk modulowany trwający trzy minuty oznaczający ogłoszenie alarmu;
- dźwięk ciągły trwający trzy minuty – oznaczający odwołanie alarmu.

VII Ogólnopolski Turniej Tenisa Ziemnego na Wózkach Szczawno-Zdrój 2020.

Data opublikowania: .

DSC 0087W dniach 2-4 października na kortach tenisowych w Szczawnie-Zdroju, było można oglądać pokaz refleksu, siły i wielkiej sprawności zawodników: VII Ogólnopolskiego Turnieju Tenisa Ziemnego na Wózkach Szczawno-Zdrój 2020.
W imieniu Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego na trybunach zasiadła Iwona Frankowska- Wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego.

W Szczawnie-Zdroju "zakwitły" wiśnie!

Data opublikowania: .

Od przedstawienia japońskich świąt, filozofii życia i japońskiej kultury rozpoczęło się święto kultury japońskiej w Powiecie Wałbrzyskim pod nazwą "Kwitną Wiśnie",  które potrwa aż do grudnia 2020 roku. 

Zarząd Powiatu z wizytą w Świętoszowie

Data opublikowania: .

Starosta Powiatu Wałbrzyskiego Krzysztof Kwiatkowski wraz Wicestarosta Iwona Frankowska odwiedzili z wizytą gratulacyjną generała brygady Rafała Kowalika, dowódcę 10 Brygady Kawalerii Pancernej im. gen. broni Stanisława Maczka w Świętoszowie.

Festiwal kultury japońskiej w naszym powiecie

Data opublikowania: .

 
 
 
 
 
 
plakat Kwitną wiśnie 30 09 poprawiony 2
 
👉 Fundacja „Via Salutis” realizuje zadania publiczne pn. „Kwitną wiśnie”- święto kultury japońskiej w powiecie wałbrzyskim”, które jest współfinansowane ze środków Powiatu Wałbrzyskiego w ramach otwartych konkursów ofert w zakresie z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, w wysokości 2️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ zł.

Starosta Wałbrzyski ogłasza nabór na wolne kierownicze stanowisko pracy: RZECZNIK PRASOWY.

Data opublikowania: .

Komunikat StarostyKrzysztof Kwiatkowski – Starosta Wałbrzyski ogłasza nabór na wolne kierownicze stanowisko pracy: RZECZNIK PRASOWY.
Nazwa i adres jednostki: Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu, Aleja Wyzwolenia 20 – 24, 58-300 Wałbrzych.
Szczegółowe informacje o naborze znajdują się na BIP Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu, w zakładce Nabór Na Wolne Stanowiska:
Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać w zamkniętej kopercie w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu, Aleja Wyzwolenia 24 w punkcie kancelaryjnym pok. nr 21 – parter z dopiskiem: Dotyczy naboru na stanowisko Rzecznika Prasowego, w terminie do 5 października 2020 roku do godz. 15.30.

„Anielski Bieg Niepodległości”

Data opublikowania: .

120133082 3509887669063276 8982261509946831174 o 11 listopada o godz. 11:00 zapraszamy  do wzięcia w udziału w wydarzeniu pn.  "Anielskim Biegu Niepodległości", nad którym patronat honorowy objął Starosta Wałbrzyski. 

Nowe chodniki przy drogach powiatowych

Data opublikowania: .

Zakończył się kolejny etap dwóch inwestycji poprawiających bezpieczeństwo użytkowników dróg w powiecie wałbrzyskim, prowadzonych przez Powiat wspólnie z Gminami, tj:

Powiat z pozytywną opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej

Data opublikowania: .

W dniu 7 września br. do Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu wpłynęła uchwała Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu w sprawie opinii o przedłożonej przez Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego informacji o przebiegu wykonania budżetu za I półrocze 2020 roku.

Otwarcie Delfinka w Szczawnie-Zdroju

Data opublikowania: .

W dniu 4 września oficjalnie otwarta została kryta pływalnia w Szczawnie-Zdroju, która od dawna była marzeniem wielu mieszkańców uzdrowiska, a zwłaszcza rodziców, którzy ze swoimi dziećmi jeżdżą na baseny do Wałbrzycha, czy Świebodzic.

Otwarcie nowego Komisariatu Pierwszego Policji w Wałbrzychu

Data opublikowania: .

W dniu 4 września 2020 r., na zaproszenie Komendanta Miejskiego Policji - komisarza Krzysztofa Lewandowskiego, Starosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski uczestniczył w uroczystości oficjalnego otwarcia nowego, Komisariatu Pierwszego Policji w Wałbrzychu z siedzbą w Szczawnie-Zdroju. Władze Powiatu Wałbrzyskiego reprezentował również Bogusław Uchmanowicz - Członek Zarządu.

Maseczki dla szkół

Data opublikowania: .

Ministerstwo Zdrowia, poprzez Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu przekazało dla szkół z terenu Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego maseczki ochronne w ilości 41 tysięcy sztuk, które uzupełnią posiadane zapasy w szkołach, poprawiając bezpieczeństwo w czasie nauki w trybie stacjonarnym.

Wystawa malarstwa "Artyści - Dzieciom" w Starostwie

Data opublikowania: .

W dniu 2 września otwarta została w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu wystawa malarstwa pt. "Artyści - Dzieciom ; Piękno Ziemi Wałbrzyskiej" artystów zrzeszonych w Związku Artystów Plastyków Oddział Dolnośląski. 

81. rocznica wybuchu II wojny światowej uczczona w Walimiu

Data opublikowania: .

 

W 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego reprezentowany przez Krzysztofa Kwiatkowskiego - Starostę Wałbrzyskiego, Marka Masiuka - Członka Zarządu Powiatu i Bogusława Uchmanowicza - Członka Zarządu Powiatu, wspólnie z Sylwestrą Wawrzyniak - Przewodniczącą Rady Powiatu Wałbrzyskiego złożyli kwiaty i zapalili znicze przy pomniku Ofiar Faszyzmu w Walimiu. 

Termometry dla szkół i przedszkoli

Data opublikowania: .

 

Ministerstwo Zdrowia, poprzez Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu przekazało do placówek oświatowych z terenu powiatu wałbrzyskiego termometry bezdotykowe. 

Wielkie patriotyczne święto w Dziećmorowicach

Data opublikowania: .

W niedzielę 16 sierpnia, w kościele św. Jana Apostoła Ewangelisty w Dziećmorowicach, na zaproszenie księdza proboszcza Jarosława Zabłockiego, odbyły się w naszym powiecie uroczyste obchody jubileuszu 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, znanej także jako Cud Nad Wisłą.

Wielkie patriotyczne święto w Dziećmorowicach

Data opublikowania: .

W niedzielę 16 sierpnia, w kościele św. Jana Apostoła Ewangelisty w Dziećmorowicach, na zaproszenie księdza proboszcza Jarosława Zabłockiego, odbyły się w naszym powiecie uroczyste obchody jubileuszu 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, znanej także jako Cud Nad Wisłą.

Mszę świętą w intencji polskich sił zbrojnych, weteranów walk o niepodległość Polski, polskich żołnierzy poległych na frontach wojen oraz na służbie na całym świecie odprawił w odświętnie udekorowanym kościele ksiądz biskup senior Ignacy Dec. Kompanię honorową wystawiło Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu , a oprawę muzyczną mszy i ceremoniału wojskowego zapewniła Wojskowa Orkiestra Reprezentacyjna Garnizonu Wrocław.

Po mszy zaproszeni goście i mieszkańcy wraz z wojskową asystą honorową udali się na cmentarz parafialny, gdzie poświęcony został krzyż upamiętniający jubileusz Bitwy Warszawskiej. Do zebranych przemówił poseł na Sejm RP, Wiceministrer Klimatu - Ireneusz Zyska, Asystent Marszałek Sejmu - Maciej Badora, Starosta Wałbrzyski - Krzysztof Kwiatkowski, Wójt Walimia - Adam Hausman. Po odczytaniu apelu poległych została oddana trzykrotnie salwa honorowa. Na zakończenie ceremonii sopranistka Agnieszka Sokolnicka wykonała pieśni religijne i patriotyczne.

Władze Powiatu reprezentowali Krzysztof Kwiatkowski - Starosta Powiatu Wałbrzyskiego oraz Iwona Frankowska - Wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego.

Po zakończeniu ceremonii goście zostali poczęstowani pyszną wojskową grochówką i chlebem. Posiłek przygotowało Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo Wychowawczych Catharina z Nowego Siodła, natomiast pieczywo ufundowała Karczma Góralska z Dziećmorowic.

Wizyta wojskowych w Powiecie Wałbrzyskim

Data opublikowania: .

W związku ze zbliżającym się Świętem Wojska Polskiego, Starosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski zaprosił do odwiedzenia Ziemi Wałbrzyskiej: Żołnierzy Weteranów z 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa oraz Weteranów ze Stowarzyszenia 62 Kompanii Specjalnej „Commando” z Bolesławca wraz z rodzinami.

Syreny alarmowe w 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Data opublikowania: .

W ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania oraz celem jednoczesnego upamiętnienia 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w dniu 1 sierpnia 2020 r. o godz. 17:00 na terenie powiatu wałbrzyskiego nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy (syrena). 

Uroczyste otwarcie Alei Lipowej w Sokołowsku

Data opublikowania: .

30 lipca 2020 roku w Sokołowsku odbyło się uroczyste otwarcie Alei Lipowej, prowadzącej do cerkwi Św. Michała Archanioła. W uroczystościach brał udział Starosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wałbrzyskiego Stanisław Skrzyniarz oraz liczni goście zaproszeni przez organizatora – Parafię Prawosławną pw. Świętego Archanioła Michała w Sokołowsku.

Święto Policji

Data opublikowania: .

W dniu dzisiejszym z okazji Święta Policji – Pani Iwona Frankowska- Wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego w imieniu Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego złożyła na ręce Komendanta Policji Miejskiej w Wałbrzychu – Krzysztofa Lewandowskiego upominki, które niewątpliwie przydadzą się w trakcie wykonywania czynności służbowych.

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500