Otwarcie Delfinka w Szczawnie-Zdroju

Data opublikowania: .

W dniu 4 września oficjalnie otwarta została kryta pływalnia w Szczawnie-Zdroju, która od dawna była marzeniem wielu mieszkańców uzdrowiska, a zwłaszcza rodziców, którzy ze swoimi dziećmi jeżdżą na baseny do Wałbrzycha, czy Świebodzic.

Na zaproszenie Burmistrza Szczawna-Zdroju w uroczystości otwarcia obiektu uczestniczył Starosta Wałbrzyski - Krzysztof Kwiatkowski, który pojawił się z pełnymi rękami przywożąc ufundowane przez Powiat akcesoria do nauki pływania oraz zabawki dla najmłodszych klientów Delfinka.

- Docierały do mnie głosy, że mieszkańców powiatu niepokoi fakt głębokości i wielkości niecki basenowej jako zbyt małej. Projekt pływalni Delfinek, dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, zakładał od samego początku że obiekt będzie służyć przede wszystkim profesjonalnej nauce pływania dzieci szkolnych, ale również pozwoli na komfortowe pływanie rekreacyjne osób dorosłych. Aby się o tym przekonać koniecznie trzeba odwiedzić szczawieńskiego Delfinka – powiedział Starosta.

Obiekt posiada 4-torową niecką basenową o szerokości 8,5m, długości 16,5m oraz głębokości wynoszącej od 0,9 m do 1,35 m. Szczawieński Delfinek będzie posiadał także brodzik dla dzieci, saunę, jakuzzi oraz niezbędną infrastrukturę sanitarno-szatniową. W planach jest połączenie pływalni za pomocą łącznika z istniejącą halą sportową i budowanym budynkiem szkolnym. Inwestycję zrealizowano w latach 2018-2020. Koszt inwestycji to ok. 9 mln zł. Gmina uzdrowiskowa Szczawno-Zdrój pozyskała na ten cel dotację z budżetu województwa dolnośląskiego w wysokości 1,25 mln zł w ramach pilotażowego programu budowy małych przyszkolnych krytych pływalni pn. "Dolnośląski Delfinek" oraz dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 1,3 mln zł w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego. Powiat Wałbrzyski przekazał na realizację tej inwestycji kwotę 100 tys. zł.

 

 

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500