Ziemia Wałbrzyska – dla aktywnych

Ziemia Wałbrzyska to bogactwo przyrody, urokliwe krajobrazy, unikatowe gatunki roślin i zwierząt, objęte ochroną siedliska i tajemnicze, spokojne zakątki. To raj dla miłośników natury, ale także dla osób uprawiających turystykę aktywną. Sieć szlaków turystycznych, ścieżek rowerowych, punktów widokowych i tras narciarskich zapewnia atrakcyjny wypoczynek przez cały rok. Latem polecamy turystykę konną, pieszą i rowerową, a także bardzo popularne spacery z kijami nordic walking.

Turystyka kulturowa

Ziemia Wałbrzyska to raj dla podróżujących śladami historii. Burzliwa historia miejsc administrowanych przez Polskę, Czechy, Niemcy i Austrię, odzwierciedlona jest  w postaci bogactwa zabytków.  Odkrywcy śladów przeszłości wybierają się na szlak w poszukiwaniu dawnych twierdz i zamków: Nowy Dwór, Grodno, Cisy, Radosno i Rogowiec. Miłośnicy tajemnic i pasjonaci II wojny światowej koniecznie powinni przyjechać w Góry Sowie i odwiedzić podziemne trasy Riese.

Ziemia Wałbrzyska dla odkrywców

Ziemia Wałbrzyska to dziesiątki kilometrów tajemniczych i nie do końca zbadanych podziemnych tuneli. Miłośnicy tajemnic i pasjonaci II Wojny Światowej koniecznie powinni przyjechać w Góry Sowie i odwiedzić sztolnie, podziemne trasy Riese. Wydrążone w górach kilometry korytarzy to pozostałości po budowie ogromnego systemu najprawdopodobniej fabryk zbrojeniowych III Rzeszy.

Uzdrowiska Ziemi Wałbrzyskiej

Niewątpliwym bogactwem naturalnym Ziemi Wałbrzyskiej są doskonałej jakości, o wysoko cenionych walorach leczniczych, wody mineralne najstarszego na Dolnym Śląsku uzdrowiska Szczawno-Zdrój. W szczawieńskim uzdrowisku leczy się schorzenia narządu ruchu, górnych i dolnych dróg oddechowych, schorzenia układu pokarmowego, moczowego, laryngologiczne.

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500