Agroturystyka Anna i Jana Kaczanowscy- Grzędy, Czarny Bór

Agroturystyka Anna i Jan Kaczanowscy

Grzędy 20,

Czarny Bór

Tel 74 845-09-14, 694-738-747

Właściciele oddają do dyspozycji gości 4 pokoje ( do 10 osób). Do dyspozycji gości są łazienki, aneks kuchenny, Tv, dostęp do internetu. Posesja jest ogrodzona z miejscem do parkowania i pięknym zadbanym ogrodem. W ogrodzie altana ogrodowa, staw wędkarski, miejsce na grill i ognisko. Boisko do gry w piłkę siatkową i koszykową, wypożyczalnia rowerów.

Agroturystyka Sowia Grapa w Rzeczce

Ośrodek Wypoczynkowy SOWIA GRAPA Magdalena i Witold Drąg
Rzeczka 38,
58-320 Walim
biuro@sowiagrapa.pl
Telefony:
509 – 899 – 779
507 – 119 – 350
fax: 74- 880-63-13

Sowia Grapa oferuje Państwu łącznie 60 miejsc noclegowych w pokojach 2 , 3 i 4 osobowych z łazienką. Całodzienne wyżywienie przygotowywane na miejscu w restauracji, duży teren rekreacyjny wokół obiektu gdzie znajda państwo plac zabaw dla dzieci, parasole ze strzechy. Ogródek kawiarniany w sezonie, miejsce na ognisko i grilla. Bezpłatny parking dla gości. W obiekcie znajdują się również sale bankietowe i weselne – weselna na 100 osób jadalnia na 50 i sala kominkowa na 80 osób. 

Rozstrzygnięcie konkursu na "Najlepiej zorganizowane i funkcjonujące gospodarstwo agroturystyczne Powiatu Wałbrzyskiego"

Zakończyła się kolejna edycja konkursu organizowanego wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu i Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu, Oddział w Wałbrzychu na najlepiej zorganizowane i funkcjonujące gospodarstwo agroturystyczne. Do konkursu zgłosiło się 11 gospodarstw agroturystycznych. W okresie wakacyjnym komisja konkursowa oceniała zgłoszone gospodarstwa i wyłoniła zwycięzców.

Agroturystyka "Misiówka" w Borównie

MISIÓWKA
Borówno 12a
58-379 Czarny Bór
Tel.kom.: 796 156 276
www.misiowka.com
rezerwacje@misiowka.com

 Agroturystyka „Misiówka” powstała w 2014r. i od początku głównym zamysłem Gospodarzy była chęć pokazania i podzielenia się z innymi pięknem tej uroczo położonej wsi. Gospodarze wybudowali w pełni funkcjonalny dom z 5 pokojami dwuosobowymi, każdy pokój wyposażony w łazienkę i telewizor – istnieje łącznie 10-12 miejsc noclegowych. W obiekcie istnieje również możliwość zorganizowania imprezy, spotkania na 30 osób.

Dom położony jest z dala od ruchliwej ulicy, tuż przy lesie, na terenie Gospodarstwa znajdują się dwa zarybione stawy, z których Goście mogą korzystać łowiąc ryby bądź urządzając grilla na pływającej tratwie.

Dodatkowe atrakcje, które czekają na Gości w „Misiówce” to: balia kąpielowa z gorącą wodą i jaccuzii, sauna, domek imprezowy, możliwość wypożyczenia Quadów i rowerów oraz zorganizowania ogniska. Dla dzieci przygotowano mini plac zabaw, są także stali mieszkańcy „Misiówki” – osiołek Śnieżka oraz kuc szetlandzki Strzałka.

 

Grzegorz Szwaja “Austeria Krokus”

Grzegorz Szwaja “Austeria Krokus”
Rzeczka 33
58-320 Walim
tel. 74 845-72-66
tel. Kom. 669-251-791
www.austeriakrokus.pl
email: agroturystyka@austeriakrokus.pl

Agroturystyka powstała w 2006 roku stała się przysiółkiem bohemy w Górach Sowich. Gospodarze od lat organizują plenery malarskie, na które zjeżdżają się artyści z całego kraju. Agroturystyka oferuje 5 pokoi – łącznie 13 miejsc, każdy pokój z łazienką. Gospodarze oferują całodzienne wyżywienie oraz organizują imprezy okolicznościowe np. wesela. Ściany uginają się od obrazów namalowanych przez uczestników plenerów malarskich. Gospodarze są właścicielami najcenniejszego obrazu chyba w całym Powiecie Wałbrzyskim. Hodują 200 kur przeróżnych ras, nawet takich, które znoszą zielone jajka! Na posesji staw i grillowisko dla gości. Zapraszamy!!

Aneta i Artur Ryl „Apartamenty pod zamkiem Grodno"

Aneta i Artur Ryl „Apartamenty pod zamkiem Grodno"
ul. Główna 14a
58-321 Zagórze Śląskie
tel. kom. 693 765 676, 697 981 717
www.sowieapartamenty.eu 
e-mail
:info@sowieapartamenty.eu

Państwo Aneta i Artur RYLL przejęli tradycje agroturystyczne od rodziców Pana Artura. Od roku prowadzą własne gospodarstwo agroturystyczne oferując gościom 2 apartamenty z aneksem kuchennym, łazienką i salonem w bardzo dobrym, wysokim standardzie. Jeżeli goście mają ochotę na maksymalny wypoczynek, Państwo Rylowie posiadają w ofercie całodzienne wyżywienie. Na własnych płodach rolnych. Poza agroturystyką Gospodarze prowadzą bowiem gospodarstwo rolne. Mają 70 ha ziemi i hodują 45 sztuk bydła,a przy domu oczywiście kury, kaczki i kozy. Stąd niedaleko do Zamku Grodno i nad Jezioro Bystrzyckie, do pobliskiego kompleksu RIESE, okolica sprzyja pieszym lub rowerowym wypadom. Za domem do dyspozycji gości grillowisko i miejsce do relaksu. Co polecamy podczas wypoczynku u Państwa Ryl? - serek kozi - w wydaniu Pani Anety smakuje nieziemsko!! Zapraszamy serdecznie.

 

 

Wiesława i Lesław Pawłow „Wesołówka”

Wiesława i Lesław Pawłow „Wesołówka”
ul. Kłodzka 34
58-340 Głuszyca
tel. 74 845 68 73
tel. kom. 509 432 805
www.wesolowka.pl

Położone w Głuszycy Górnej gospodarstwo Państwa Pawłow zaprasza na wypoczynek w Górach Sowich. Gospodarze oferują 4 pokoje z łazienką na 20 miejsc. Do dyspozycji gości jest w pełni wyposażona kuchnia. Gospodyni gotuje tak wspaniale, że to dodatkowa atrakcja pobytu w " Wesołówce". Na parterze mieści się przestronna sala bankietowa urządzona tak przytulnie i nastrojowo, że mało komu chce się ją opuszczać nawet po zakończeniu imprez okolicznościowych, które Gospodarze również organizują. Do dyspozycji gości jest też grillowisko na zapleczu domu i staw z karpiem do własnego połowu. Pani Wiesława uprawia ogród warzywny i własne winogrona, które zamienia w elementy baśniowego smaku. Państwo Pawłow prowadzą również 16 ha gospodarstwo rolne. Zapraszamy serdecznie do wizyty w Wesołówce - naprawdę jest tam wesoło!

 

Karczma góralska Maria i Andrzej POL

 

Maria i Andrzej POL " Karczma Góralska"
Bystrzycka 66, 58-308 Dziećmorowice
Telefon: 605 225 452
Karczme góralska znają chyba wszyscy. Nie wszyscy jednak wiedzą, że agroturystyka oferuje noclegi. Państwo Pol zapraszają do 5 pokoi z łazienkami, w których do dyspozycji gości jest 20 miejsc. W otoczeniu kojacej zieleni i spokojnej wody odpoczną Państwo degustując się wyśmienitym pstrągiem serwowanym przez Gospodarzy. Pstrągi pochodzą z własnego łowiska. Wiele agroturystyk, równi...eż i ta oferuje wędkowanie w ramach pobytu. W agroturystyce mieści się sala restauracyjna - duża na parterze i bardziej kameralna pod poziomem parteru. Gospodarze oferują organizację imprez okolicznościowych - wesel, komunii itp.
Na terenie Karczmy rokrocznie gmina Walim organizuje Festiwal SERA.
Spacerując wokół stawu natkną się Państwo na mini zoo - stado muflonów i jeleni z łaniami. Łania na początku była jedna. Chora, którą Pan Andrzej przygarnął i wyleczył, dziś ma sporą grupę braci i sióstr. :)
Zapraszamy do jedynej na naszym terenie agroturystyki zbudowanej z bali przez prawdziwych górali.

 

 

Danuta i Marek Hiszpańscy "Gościniec Hiszpan"

Agroturystuka miniaturka Hiszpańscy

Danuta i Marek Hiszpańscy "Gościniec Hiszpan"

ul. Sudecka 2P, Łomnica 58-340 Głuszyca

tel. kom. 668 304 761 www.gosciniecagro.pl

 e-mail: marekhiszpanski@gmail.com

Państwo Hiszpańscy zaczęli swoja przygodę z agroturystyką 8 lat temu. Dorobili się przepieknie położonego Gościńca w Łomnicy głuszyckiej. Państwo Hiszpańscy oferują 4 pokoje na 14 miejsc, z łazienką, całodzienne wyzywienie ale jeśli goście wolą sami gotować maja do dyspozycji aneks kuchenny. Niestety, jeśli chcielibyście spróbować wyśmienitej kuchni Pani Danusi musicie wykupić noclegi, na samo jadło nie można liczyć a gwarantujemy, że Pani Danusia jest wyśmienitą kucharką! Pan Marek, z kolei, to artysta. Samodzielnie wykonał wszystkie meble będące wyposażeniem pokoi. Materiał to drzewo, surowe jedynie polakierowane. Wygląda to fantastycznie i nadaje wnętrzom bardzo przytulny charakter. Na obiekcie do swojej dyspozycji goście maja taras, grillowisko, staw z łodzią i spory plac zabaw. " Gościniec Hiszpan" to świetny początek górskich wędrówek. Z okalających Łomnicę wzgórz roztaczaja się przepiękne widoki. Niedaleko stąd też do głuszyckich Kamyków, które w okresie zimowym zamieniają się w lodospady. Właściciele oferują przyjezdnym przejażdzki ułazem po okloicy. Jeździliśmy doznania są niesamowite a samochód wjeżdza wszędzie. Zapraszamy serdecznie na wypoczynek do " Hiszpana".

Anna Kucharska "Dom Gościnny pod Jedynką"

Agroturystyka Kucharscy

Anna Kucharska " Dom Gościnny pod Jedynką"

ul. Rózana 1

58 - 350 Różana

Państwo Kucharscy od lat wspólnie z teściami prowadzą gospodarstwo rolne. Hodują krowy - stado liczy 46 sztuk. Od niedawna oferują również usługi agroturystyczne. Dom Gościnny Państwa Kucharskich mieści się w przedwojennym budynku, w którym niemiecki właściciel również prowadził usługi hotelarskie. Agroturystyka dysponuje 14 pokojami na 39 miejsc w bardzo wysokim standardzie. Każdy pokój ma własna łazienkę a gospodarze oferują całodzienne wyżywienie. Państwo Kucharscy samodzielnie przygotowują posiłki dla gości. Turyści korzystający z oferty " Domu pod Jedynką" skorzystać mogą z walorów jakie oferuje ziemia mieroszowska: startowiska dla lotniarzy, malowniczych Czarcich skał i wędrówek po przepięknych, czystych lasach. W pobliżu mini zoo w Łącznej, barokowe opactwo w Krzeszowie i skalne miasto Aderspach. W obiekcie znajdują się dwie sale na imprezy okolicznościowe. Państwo Kucharscy organizują wesela na 96 osób. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

 

Ireneusz Kocbuch Zagroda Agroturystyczna „Wiecha”

Ireneusz Kocbuch Zagroda Agroturystyczna „Wiecha”
Golińsk70
58-350 Mieroszów
tel. 74 880 00 18
www.agro-wiecha.pl...
e-mail: agro-wiecha@op.pl
Państwo Kocbuch prowadzą ekologiczne gospodarstwo rolne oraz usługi agroturystyczne. Dysponują 8 pokojami z łazienką. W sumie 24 miejsca. Goście mają do dyspozycji aneks kuchenny lub mogą się zdecydować na posiłki przygotowywane przez Gospodynię z ekologicznych produktów z gospodarstwa. Pani Wiesława jest laureatką wielu nagród w konkursach kulinarnych więc posiłki są wyśmienite. Do dyspozycji gości jest grillowisko i plac zabaw dla dzieci. W gospodarstwie "mieszczuchy" mogą pomóc przy zwierzętach. Pańswto Kocbuch hodują owce, krowy i kury przeróżnych ras. Nawet takie co znoszą zielone jajka! Agroturystyka położona jest z dala od głównej drogi ale niedaleko stąd do pobliskich Czech. Można spacerować do zmierzchu po wyjątkowo czystych lasach, jeździć rowerem lub... polatać. W niedalekiej odległości jest bowiem startowisko dla lotniarzy i paralotniarzy. Gospodarze zapraszają przez cały rok. A jak goście rozsmakują się w ekologicznych potrawach - mogą smaki zabrać do domu, Pańswto Kocbuch prowadzą bowiem sprzedaż swoich produktów. Zapraszamy

 

Zajazd przy kominku

Grażyna Skubel „Zajazd przy kominku”
ul. Główna 1
58-312 Stare Bogaczowice
tel. 74 845 23 23
Gospodarstwo agroturystyczne" Zajazd przy kominku" prowadzone jest od 2008r. Położone w malowniczej miejscowości Stare Bogaczowice. Do dyspozycji gości jest 5 pokoi, każdy z łazienką oraz aneks kuchenny. Gospodyni, Pani Grażyna dba o swoich gości i oferuje również noclegi z wyżywieniem. W obejściu miejsce do grillowania, do odpoczynku i zabaw dla najmłodszych. Wszystkie meble ogr...odowe, pergole i wiaty własnoręcznie zbudował Gospodarz Pan Jerzy Skubel. Z parkowaniem też nie ma problemu. Za domem płynie całkiem wartka, górska rzeka i jest staw rybny z tak czystą wodą, że mieszkają tam nawet raki! Jeśli ktoś jest miłośnikiem wędkowania znajdzie dla siebie wpaniałe miejsce na relaks. Zatrzymując się na wypoczynek w " Zajeździe przy kominku" mają Państwo możliwość skorzystać z pieszych i rowerowych, górskich wycieczek. Niedaleko jest zalew z miejscem do plażowania i ruiny średniowiecznych zamków. Gospodyni gotuje tak smacznie, że wycieczki w góry staną się obligatoryjne. Zapraszamy serdecznie.

Urszula Kędroń „Ptasi Śpiew”

Urszula Kędroń „Ptasi Śpiew”
Grzędy 85
58-379 Czarny Bór
tel. 74 845 04 88
Przepięknie położone gospodarstwo agroturystyczne, z dala od miejskiego zgiełku i ulicznego hałasu. Ostoja spokoju i wiejskiej sielanki. Gospodarze bardzo gościnni zapraszają przez cały rok. Agroturystyka dysponuje 4 pokojami ( 11 miejsc). Każdy pokój z łazienką. Dominuje drewno co sprawia, że pokoje są bardzo klimatyczne i przytulne. Wspaniały pomysł na wypoczynek z dziećmi. W obejściu plac zabaw, stawy rybne i boisko do piłki siatkowej. Można wieczorem rozpalić grilla lub ognisko. Poleżeć na hamaku w przepieknym ogrodzie. Gospodarze zapewniają też przyuczenie do wędkarstwa. Każdy kto chce spróbować swoich sił jako rybak może zacząć od połowu pstrąga na stawach rybnych właścicieli. W okolicy przepiękne tereny na spacery i wyprawy rowerowe. W niedalekiej odległości Góra Dzikowiec z wyciągiem kanapowym, z którego można korzystać przez cały rok. W zimie jeżdząc na nartach a latem spacerując lub ekstremalnie - rowerem. Niedaleko jest też do Krzeszowa - perły europejskiego baroku. Gospodarz kilka lat temu zakochał się w pszczelarstwie. Zaczynał od jednego ula. Dzis dysponuje całą pasieką i produkuje przepyszne, pachnące lipami miody. W agroturystyce rezyduje również bocian czarny co jest dobrą wróżbą.
Zapraszamy serdecznie.

Gospodarstwo Agroturystyczne " Pod Gruszą" Ewa i Stanisław Durkacz

Gospodarstwo Agroturystyczne " Pod Gruszą" Ewa i Stanisław Durkacz
Borówno 59 58-379 Czarny Bór
074/ 845 04 60, 661 172 338 

Po przyjeździe od progu powitają Państwa uśmiechnięte oblicza bardzo gościnnych Gospodarzy. Pani Ewa jest Mistrzynią w klejeniu pierogów. Ściany uginają się pod ogromem dyplomów i nagród za najlepsze pierogi Ziemi wałbrzyskiej. W domu panuje wspaniała, rodzinna atmosfera. W gospodarstwie mieszka stadko kur i 6 szt bydła co gwarantuje codzienna dostawę świeżych jaj i mleka. Sam budynek położony jest na niewielkim wzniesieniu, z którego roztacza się piękna panorama na pogórze wałbrzyskie. Wspaniałe miejsce na długie, leśne spacery i wyprawy rowerowe. Po powrocie można liczyć na wyśmienite gofry z poziomkami i własną śmietaną przygotowane przez Panią Ewę. 

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500