"Podkówka" Gospodarstwo Agroturystyczne

• Barbara i Zbigniew Sosnowcy Łomnica, ul. Sudecka 3, 58-340 Głuszyca
  • 074/ 880 84 34, 604 12 09 22
  • www.podkowka.net.pl

"Podkówka" istnieje jako gospodarstwo agroturystyczne od 1997 roku. W pięciu pokojach z łazienkami może się jednocześnie zatrzymać 17 osób.

Kiedy cała trójka naszych dzieci dorosła i wyprowadziła się z domu i zostaliśmy sami na gospodarstwie, narodził się pomysł stworzenia w naszym domu agroturystyki. Nigdy nie żałowaliśmy tej decyzji - zapewnia Pani Barbara Sosnowska.

Dla najmłodszych agroturystów prawdziwym rajem jest ogromny ogród, w którym znajdą m.in. zjeżdżalnię, karuzelę i piaskownicę.

Zdjęcia dzieci i wnuków Państwa Sosnowskich ustawione na kominku w salonie nadają domowi rodzinnej, wielopokoleniowej atmosfery. Pokoje w "Podkówce" aż pachną czystością. Są też przestronne i słoneczne. Gospodarstwo agroturystyczne "Podkówka" okala rzeczka "Złota woda". W "Podkówce" mieszka 11 koni, zdrowych, pięknych i zadbanych. Wczasy w siodle? Dlaczego nie. W "Podkówce" to jak najbardziej możliwe. Piękny okaz ze stadniny Państwa Sosnowskich. Oprócz koni w gospodarstwie agroturystycznym "Podkówka" żyją także kozy i kury. Nigdy nie brakuje więc świeżych jaj i sera. Na specjalnie tablicy w sieni można znaleźć świetnie wyeksponowane informacje na temat miejscowych i okolicznych atrakcji turystycznych. W "Podkówce" wypoczywają goście m.in. z całej Polski, ale także z Austrii, Niemiec, Anglii i Holandii. W kuchni Pani Barbary królują dania wegetariańskie. Komisję konkursową gospodyni uraczyła wyborny smażonym selerem w panierce (prawdziwa rewelacja) oraz marchewką z prażonym słonecznikiem i śmietanką.