Gospodarstwo Agroturystyczne "Jędrzejowa chata"

"Jędrzejowa chata" to duże, doskonale utrzymane i wyjątkowo zadbane gospodarstwo.Jako agroturystyka funkcjonuje od 2007 roku. W trzech pokojach (wszystkie z łazienkami) może się zatrzymać w sumie 5 osób.

Zachwycający widok z okien "Jędrzejowej chaty", w zależności w której części domu zatrzymają się agroturyści mogą podziwiać m.in. Góry Suche i Kamienne, w tym szczyty Stożek i Bukowiec.

Gospodarstwo odremontowano, budynek pochodzi z 1885 roku. Przed wojną znajdowała się tu remiza strażacka. Zachowano oryginalne, kamienne schody na pierwszym piętrze. Gospodarze dbają o to, aby wystrój nawiązywał do zabytkowego charakteru domu. Sielskie widoczki z początku XX wieku zdobią jadalnię w "Jędrzejowej chacie". Wszystkie zabudowania gospodarcze utrzymane są w doskonałej kondycji. Zabytkowy piec kuchenny jak przed laty służy do przygotowywania posiłków.

Gospodarze, choć sami nie trzymają żywego inwentarza zapewniają gościom jajka, mleko i sery prosto od okolicznych gospodarzy.

Tenis stołowy to tylko jedna z rozrywek zaplanowanych na deszczowe dni. Są także mini-siłownia, stół bilardowy oraz internet wi-fi i telewizja satelitarna. Stawiamy na pełną ekologię.

Mamy własną oczyszczalnię ścieków, pompę cieplną i baterie słoneczne – mówi Pan Andrzej Zagoździński.

Właściciele "Jędrzejowej chaty" pochodzą z Warszawy, a do Unisławia Śląskiego sprowadzili się urzeczeni pięknem okolic. Gospodarze odkryli, że na znajdującej się w ich sypialni belce pod sufitem zachował się napis upamiętniający datę budowy domu oraz jego pierwszych właścicieli.