Austeria Krokus Agroturystyka w Górach Sowich

• Barbara Górska i Grzegorz Szwaja Rzeczka 33 58-320 Walim
  • 4/845 72 66, 669 251 791
  • www.austeriakrokus.pl

"Austeria Krokus" istnieje od 7 lat. W 10 pokojach może się zatrzymać łącznie do 25 osób. Gospodarstwo agroturystyczne jest jednym z popularniejszych w powiecie wałbrzyskim, a jego właściciel Grzegorz Szwaja jest od dwóch lat sołtysem Rzeczki.

Pokoje w "Austerii Krokus" są przytulne i wygodne. Jednymi z ważniejszych lokatorek Austerii są gęsi rosyjskie, bardzo wytrzymałe na szorstkie, górskie warunki atmosferyczne. Podobno znoszą jajka nawet na śniegu. Wielkie, gęsie jajo to jeden z symboli Austerii Krokus. Oprócz gęsich jaj na twardo specjalnością Pana Grzegorza Szwaji jest karczek z patelni z ziemniakami z ziołami.

Grzegorz Szwaja i jego słynne pieczone ziemniaki. Dla gości serwowane są posiłki na życzenie. Gospodarz bierze udział (i zwycięża!) w wielu konkursach kulinarnych, odbywających się na terenie powiatu wałbrzyskiego.

W tym roku na terenie posesji powstałą zupełnie nowa, elegancka wiata. Drewniana konstrukcja przeznaczona jest na imprezy okolicznościowe i letnie pikniki. Na parterze domostwa znajduje się przestronna sala w której odbywa się wiele imprez, m.in. bale sylwestrowe.

Przydomowy grill pięknie komponuje się z okoliczną roślinnością. Staw rybny z pomostem w lecie służy nie tylko gęsiom. Gospodarstwo mieści się w budynku pochodzącym z 1907 roku, w którym przed wojną znajdowała się szkoła ewangelicko-augsburska.