Pensjonat Zacisze Trzech Gór

Gospodarstwo "Zacisze trzech gór" znajduje się w pięknie odrestaurowanym, przedwojennym pensjonacie "Nesselgrundbaude". Znajduje się u stóp Borowej, najwyższego szczytu Gór Wałbrzyskich (835 m.n.p.m) z widokiem na góry Kozioł (774 m.n.p.m), Wołowiec (776 m.n.p.m), Wołowiec Mały (718 m.n.p.m.) oraz masyw Góry Suchej (775 m.n.p.m).

W gospodarstwie znajduje się 18 pokojów i 49 miejsc noclegowych. W elegancko urządzonych wnętrzach zatrzymują się goście. Zatrzymują się tu goście z całej Polski, ale także z Niemiec i Czech. Każdy detal w "Zaciszu trzech gór" jest starannie przemyślany.

Wśród własnych produktów serwowanych w "Zaciszu" są miód z pasieki Pana Sosnowskiego, ale także jaja, sery, mleko, wędliny i warzywa. Pan Wiesław Sosnowskich dba nie tylko o zwierzęta w swoim gospodarstwie, ale także o każdy szczegół jego wyglądu i wystroju.

Sukcesywnie przywracamy naszemu domowi jego historyczny charakter. Obecnie przygotowuję się do odbudowy drewnianej werandy, która przed wojną zdobiła taras.

W przestronnej sali jadalnej organizowane są przyjęcia okolicznościowe m.in. z okazji Walentynek czy karnawału.

Dla gości wypoczywających z dziećmi dostępny jest dmuchany basen, a także przejażdżki na kucyku. Wprost z pod domu rozciąga się sieć szlaków turystycznych (pieszych, rowerowych, narciarstwa biegowego oraz konnych). Lokalizacja stanowi doskonałą bazę wypadową do najciekawszych miejsc Dolnego Śląska - wszędzie jest stosunkowo blisko. Każdy zatem znajdzie dla siebie upragnioną formę rekreacji i wypoczynku. Wśród skarbów i ciekawostek znajdujących się na terenie "Zacisza" jets kamień graniczny dawnych dóbr Hochbergów z Książa z napisem HH.VI. G.V.HB 1799, który rozszyfrowujemy jako Jan Henryk VI, hrabia von Hochberg.

Oprócz kaczek i perliczek w "Zaciszu trzech gór" żyją także konie, kozy, kury, owce i króliki. Nasz dom jest zarówno wspaniałym miejscem wypoczynku dla rodzin z dziećmi, romantycznym zaciszem dla par jak i oazą spokoju dla pragnących odpocząć od zgiełku i pośpiechu „zapracowanych”. Słyniemy z bardzo smacznego jedzenia, przyrządzanego na bazie naturalnych produktów. Naszym gościom na co dzień oferujemy „niecodzienne" menu, zaspakajając nawet najbardziej wybrednych. Kuchnia Zacisza Trzech Gór zdobyła renomę w całym regionie, czego dowodem są liczne nagrody w prestiżowych konkursach kulinarnych. Na zdjęciu Państwo Sosnowscy z córką i zięciem.

Z okien roztacza się przepiękny widok na góry. Nawet w największe upały w pokojach jest chłodno i miło, zimą natomiast ciepło i przytulnie, co sprzyja wypoczynkowi po górskich wędrówkach.