Wznowienie dyżurów stacjonarnego punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

Od 2 października 2020 r. otwarty zostaje ponownie punkt nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu, Aleja Wyzwolenia 24, pokój 29 (parter). Prosimy o zapoznanie się z zasadami korzystania z porad:

Chęć wizyty w punkcie nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego należy WCZEŚNIEJ umówić pod numerem telefonu 74/846-05-48 (od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu), lub za pomocą poczty elektronicznej na adres: poradyprawne@powiatwalbrzyski.pl. Następnie zostanie wyznaczony termin wizyty.

Dyżury:
Poniedziałek: 07:30 – 12:30
Wtorek: 07:30 – 11:30
Środa: 07:30 – 11:30
Piątek: 07:30 – 11:30

Przypominamy, że w czasie pobytu w budynku Starostwa obowiązuje stosowanie środków ochrony osobistej, tj.:
- dezynfekcja rąk przed wejściem,
- noszenie maseczki/przyłbicy zakrywających nos i usta,
- zachowanie bezpiecznego dystansu społecznego.

Informujemy również że zasady bezpieczeństwa sanitarnego w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego regulują wytyczne Ministerstwa Sprawiedliwości i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Prosimy o zapoznanie się z nimi także przed wejściem do punktu:

Przed skorzystaniem z porady prosimy o przestrzeganie zasad poniższego komunikatu:
1. Przed wejściem do pomieszczenia, w którym udzielana jest nieodpłatna pomoc prawna/nieodpłatne poradnictwo obywatelskie proszę zdezynfekować ręce.
2. Osoby korzystające z nieodpłatnej pomocy prawnej/nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego muszą mieć założoną maseczkę lub chustę zakrywającą usta i nos.
3. W pomieszczeniu, w którym udzielania jest nieodpłatna pomoc prawna/nieodpłatne poradnictwo obywatelskie może przebywać tylko 1 osoba.
4. Prosimy o zachowanie dystansu.
5. W lokalu może przebywać wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną. Nie mogą przebywać w punkcie osoby, które są chore, przebywają z osobą odbywającą kwarantannę lub izolację w warunkach domowych albo sami są objęci kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
6. Osoby u których występuje kaszel, duszności, stan podgorączkowy proszone są o umówienie się na teleporadę. Zapisy pod nr tel. 74 846-05-48.
7. Każda osoba korzysta z własnych, niezbędnych przyborów/przedmiotów (długopisy, notatniki, itp.).
8. Po każdej wizycie pomieszczenie i przedmioty są dezynfekowane.

Jednocześnie informujemy, że punkty nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego mieszczące się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach oraz Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju pozostają zawieszone do odwołania - porady w tych punktach odbywają się za pomocą środków komunikacji na odległość od poniedziałku do piątku w godzinach od 12:00 do 16:00. Zapisy pod numerem telefonu 74-846-05-48 lub mailowo: poradyprawne@powiatwalbrzyski.pl

Po uzyskaniu pomocy prawnej lub obywatelskiej istnieje możliwość wyrażenia anonimowej opinii na temat udzielonej porady. Należy wskazać imię i nazwisko osoby udzielającej porady, adres pocztowy lub mailowy punktu oraz datę udzielenia porady. Opinię można przesłać mailowo na adres: poradyprawne@powiatwalbrzyski.pl

Przypominamy o rozszerzonym zakresie udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej, który dotyczy także spraw związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej przez osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą – niezatrudniające innych osób w ciągu ostatniego roku. Podstawą do otrzymania porady prawnej w tym zakresie jest przedstawienie oświadczenia o niezatrudnianiu innych osób w ciągu ostatniego roku.