Festiwal kultury japońskiej w naszym powiecie

plakat Kwitną wiśnie 30 09 poprawiony 2

👉 Fundacja „Via Salutis” realizuje zadania publiczne pn. „Kwitną wiśnie”- święto kultury japońskiej w powiecie wałbrzyskim”, które jest współfinansowane ze środków Powiatu Wałbrzyskiego w ramach otwartych konkursów ofert w zakresie z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, w wysokości 2️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ zł.
👉 Fundacja jest inicjatorem i organizatorem pierwszego w powiecie wałbrzyskim Festiwalu Kultury Japońskiej "Kwitną wiśnie". Festiwal będzie trwał od 3️⃣0️⃣ września do 1️⃣2️⃣ grudnia 2020 r. a inspiracją do jego realizacji jest aktywność państwa Atsuko i Kiyoshi Seta, małżeństwa japońskich artystów, którzy mieszkając na terenie Miasta Szczawno Zdrój, działają na rzecz pogłębiania wzajemnego zrozumienia kultur poprzez obcowanie z muzyką i sztuką.
👉 W programie festiwalu zaplanowano dwa spotkania o Japonii – opowieść o kulturze japońskiej ilustrowaną dźwiękami fortepianu, w tym spotkaniu na temat kultury i przyrody japońskiej, oraz dwa warsztaty: warsztaty origami i kaligrafii japońskiej, a także naukę śpiewu japońskiego.
🎹 Uwieńczeniem Festiwalu będzie fortepianowy koncert muzyki japońskiej, który odbędzie się 1️⃣2️⃣.1️⃣2️⃣.2️⃣0️⃣2️⃣0️⃣ roku w Sali Teatru Zdrojowego w Szczawnie Zdroju w wykonaniu pani Atsuko Seta, honorowej obywatelki Szczawna Zdroju.
Pierwsze wydarzenie Spotkanie nt. kultury Japonii już 3️⃣0️⃣.0️⃣9️⃣.2️⃣0️⃣2️⃣0️⃣ r.
Cały projekt jest wydarzeniem ogólnodostępnym i niebiletowanym. Obowiązują zapisy u organizatora.