W powiecie trwają żniwa

Bogusław Uchmanowicz - Członek Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego, przypomina o trwających żniwach i apeluje:
W powiecie wałbrzyskim rozpoczęły się żniwa zbóż. Na drogach pojawiły się wielkie kombajny, które pracują dla nas wszystkich. Wykażmy zrozumienie i rozwagę, aby umożliwić im bezpieczny przejazd drogami publicznymi na pola. Poświęćmy odrobinę cierpliwości, aby rolnicy mogli zebrać z pól zboże na chleb, które wydała nam ziemia. Plony zapowiadają się dobrze, pogoda również i po kilku dniach przerwy prace żniwne nabiorą znowu tempa. W powiecie wałbrzyskim nie ma punktu skupu ziarna, a najbliższe znajdują się w powiecie świdnickim i jaworskim. Niegdyś działały w każdej gminie punkty skupu G.S., gdzie rolnicy mogli na miejscu sprzedać zebrane w żniwa ziarno. W powiatach sąsiednich - jaworskim i świdnickim, żniwa prawie się zakończyły - u nas ze względu na położenie i warunki klimatyczne dopiero się rozpoczynają.

Życzymy rolnikom dobrych plonów oraz sprzyjającej pogody, aby mogli zebrać owoce pracy całego roku. Złożone w spichlerzu ziarna muszą nam wystarczyć do przyszłych zbiorów.

Foto: Bogusław Uchmanowicz