Bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu jest naszym priorytetem!

Dalsza poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu Wałbrzyskiego jest naszym priorytetem - tymi słowami Starosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski zwrócił się dzisiaj do Druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej.

Podczas spotkania, strażakom OSP z Głuszycy Górnej został przekazany sprzęt, który będzie stanowił wyposażenie wozu bojowego Magirus. Inicjatorem i wnioskodawcą projektu był Marek Masiuk - Członek Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego. W spotkaniu brali udział również Burmistrz Głuszycy Roman Głód, Radna Powiatu Wałbrzyskiego Ewa Dorosz, Komendant Komisariatu Policji w Głuszycy podinsp. Sebastian Sabadach.

Przekazany sprzęt, zakupiony ze środków Powiatu Wałbrzyskiego w kwocie 10.000 zł to między innymi:

• zestaw do ratownictwa medycznego PSP R1 plecakowy
  • opryskiwacz spalinowy
  • tłumice gumowe składane
  • zestaw narzędzi
  • szelki bezpieczeństwa S5
  • linka strażacka ratownicza LF 101
  • wielofunkcyjne podręczne narzędzie ratownicze
  • narzędzie wielofunkcyjne Hooligan
  • zestaw kominowy profesjonalny
  • nożyce 600 mm
  • latarki typu szperacz

Naczelnik OSP w Głuszycy Górnej Tomasz Trawczyński wraz z Prezesem OSP Grzegorzem Szymczakiem poinformowali, że strażacki wóz bojowy Magirus w najbliższym czasie wejdzie do służby i wraz z otrzymanym wyposażeniem będzie wykorzystywany w trudnodostępnych miejscach przy gaszeniu pożarów lasów i łąk, a także będzie brał udział w akcjach ratowniczych przy wypadkach komunikacyjnych. Ponadto wóz bojowy Magirus będzie dodatkowym zabezpieczeniem wodnym podczas ewentualnych suszy i powstającym wówczas zagrożeniom pożarowym.

Na koniec spotkania Strażacy z OSP w Głuszycy Górnej wręczyli podziękowania za otrzymany sprzęt Staroście Wałbrzyskiemu, Zarządowi Powiatu i Radnym Powiatu Wałbrzyskiego.

Warto w takiej chwili przypomnieć motto Strażaków - Ochotników „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”, którzy wielokrotnie przekładają własne zdrowie i życie nad ratowanie innych osób i mienia.