Gospodarstwo Agroturystyczne " Pod Gruszą" Ewa i Stanisław Durkacz

Gospodarstwo Agroturystyczne " Pod Gruszą" Ewa i Stanisław Durkacz
Borówno 59 58-379 Czarny Bór
074/ 845 04 60, 661 172 338 

Po przyjeździe od progu powitają Państwa uśmiechnięte oblicza bardzo gościnnych Gospodarzy. Pani Ewa jest Mistrzynią w klejeniu pierogów. Ściany uginają się pod ogromem dyplomów i nagród za najlepsze pierogi Ziemi wałbrzyskiej. W domu panuje wspaniała, rodzinna atmosfera. W gospodarstwie mieszka stadko kur i 6 szt bydła co gwarantuje codzienna dostawę świeżych jaj i mleka. Sam budynek położony jest na niewielkim wzniesieniu, z którego roztacza się piękna panorama na pogórze wałbrzyskie. Wspaniałe miejsce na długie, leśne spacery i wyprawy rowerowe. Po powrocie można liczyć na wyśmienite gofry z poziomkami i własną śmietaną przygotowane przez Panią Ewę. 


Jak dopadnie Was lenistwo i nie znajdziecie w sobie chęci na długie spacery czy wyprawy rowerowe zaprasza Was pachnący kwiatami ogród, z miejscem na grilla, basenem zewnętrznym i sadem owocowym. Pan Stanisław przygotowuje w przydomowej wędzarni przepyszne wędliny, z których słynie na całą okolicę. Pastwo Durkaczowie brali udział w konkursie kulinarnym organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu, w którym zaproponowana przez nich kaczka faszerowana kaszą zajęła I miejsce. Przepis podamy w kolejnym poście. Emotikon smile:)
Gospodarze proponują pobyt w pokojach, 2, 3 i 4 osobowych z telewizorem. Jest osobna łazienka dla gości. Do dyspozycji gości jest salon z kominkiem i telewizją satelitarną. Goście moga też korzystać z podręcznej biblioteki. 
Najciekawszą atrakcją gospodarstwa jest dźwig techniczny pochodzący prawdopodobnie sprzed II wojny światowej ale nadal sprawny. Ułatwia transport siana na wysokie poddasze stodoły.

 

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500