Dolnośląski Festiwal Zupy

Festiwal Zupy wymyślili Francuzi – Leopold Wojtan i członkowie Towarzystwa Attacafa.

I Dolnośląski Festiwal ZupyPierwszy raz festiwal zorganizowano w Lille, w dzielnicy Wazemmes. Z Lille do Polski, do Krakowa, pomysł przywiózł Leopold Wojtan i Teatr KTO Jerzego Zonia, który zorganizował wielkie święto Zupy w Krakowie.

W 2003 roku, po uzyskaniu zgody Towarzystwa Attacafa I Dolnośląski Festiwal Zupy w Jedlinie – Zdroju zorganizował Dyrektor Festiwalu Pan Krzysztof Dubiel. Impreza wzbudziła szerokie zainteresowanie wśród restauratorów, właścicieli gospodarstw agroturystycznych i osób indywidualnych. 13 lipca 2003 roku na terenie miasta odbył się I Dolnośląski Festiwal Zupy.

W imprezie udział wzięło około 30 ekip w dwóch kategoriach - restauratorów i osób indywidualnych. Impreza zyskała uznanie wśród mieszkańców oraz uczestników i od tej pory odbywa się zgodnie z tradycją każdego roku. Od samego początku do organizacji festiwalu włączyło się Stowarzyszenie przygotowując dla jego uczestników ponad 300 litrów różnych zup. Od kilku lat Stowarzyszenie wraz z Centrum Kultury jest głównym organizatorem Dolnośląskiego Festiwalu Zupy. Dolnośląski Festiwal Zupy w roku 2007 uzyskał tytuł Najciekawszej Imprezy Dolnego Śląska.

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500