Gala Finałowa X edycji Szkolnej Ligi Koszykówki

We wtorek 13.06.2017 r.w Hali Wałbrzyskich Mistrzów odbyło się oficjalne zakończenie sezonu rozgrywek Szkolnej Ligi Koszykówki –Toyota Basket Ligi. Rozgrywki koszykarskie prowadzone były w kategoriach szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych z terenu Wałbrzycha i Powiatu Wałbrzyskiego.
W tym roku szkolnym do rozgrywek przystąpiło 13 szkół: 5 podstawówek - PSP 15 w Wałbrzychu, PSP 28 w Wałbrzychu, PSP 37 w Wałbrzychu, SP Boguszów i SP Walim i 8 gimnazjów - wałbrzyskie PG 1, PG 2, PG 4, PG 6, PG 11, ZSF, oraz Gimnazjum w Boguszowie i Gimnazjum w Walimiu.
W kategorii szkół podstawowych na 3 miejscu znalazła się drużyna z SP Boguszów, na miejscu 2 drużyna z PSP 28 w Wałbrzychu a zwyciężyła drużyna z PSP 15 w Wałbrzychu. Najlepszym graczem został Gracjan Augustyniak z PSP 15. W kategorii gimnazjów 3 miejsce zajęła drużyna wałbrzyskiego PG 2, miejsce 2 drużyna z PG 1 w Wałbrzychu a miejsce 1 drużyna wałbrzyskiego PG 11. Najlepszym zawodnikiem w tej kategorii okazał się Maciej Radoła z PG 1.
Podczas gali w Hali Wałbrzyskich Mistrzów zwycięzcy odebrali z rąk organizatorów puchary, medale, dyplomy i nagrody. Nie zabrakło również podziękowań dla przedstawicieli władz samorządowych, firm i instytucji, wspierających Fundację „Zielone Wzgórze” – organizatora Ligi. Gala objęta była patronatem honorowym Starosty Wałbrzyskiego Jacka Cichury, który podkreślił ogromny wkład tego przedsięwzięcia w rozwój zainteresowania koszykówką i aktywnością ruchową wśród dzieci i młodzieży.