Konkurs Primus in Deutsch

W dniu 6 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół politechnicznych "Energetyk" w Wałbrzychu odbyła się IX edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów "Primus in Deutsch". Konkurs objęty był patronatem honorowym Starosty Wałbrzyskiego Jacka Cichury. Zespoły złożone z przedstawicieli szkół z Wałbrzycha i gmin Powiatu Wałbrzyskiego musiały w I etapie poradzić sobie z częścią pisemną, a następnie grupa najlepszych przeszła do kolejnego etapu, w którym finaliści zaprezentowali bardzo wysoki poziom znajomości języka. Zwycięzcami tegorocznej edycji zostali:
1. Publiczne Gimnazjum w Czarnym Borze w składzie: Emilia Rolka , Aleksandra Topolska i Milena Topolska
2. Publiczne Gimnazjum w Starych Bogaczowicach w składzie: Dominika Amanowicz, Natalia Kozłowska i Katarzyna Kwiatkowska
3. Publiczne Gimnazjum Nr 7 w Wałbrzychu w składzie: Ewa Kwil, Julia Swigost i Olaf Mojsa.
Gratulujemy!

DSC 1878 Medium