"Piosenki dla Anny"

W Teatrze Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju odbył się koncert pn. „Melodie dla Anny”, nad którym honorowy patronat sprawował Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Starosta Wałbrzyski.
Cykl koncertów o tej tematyce odbył się już w zeszłym roku na terenie Dolnego Śląska, jednak w Powiecie Wałbrzyskim koncert ten został zorganizowany 28 maja 2016 r. po raz pierwszy. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód Oddział w Wałbrzychu współpracujący z Ośrodkiem Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Udział w nim wzięli Laureaci III i IV edycji Festiwalu Piosenki Anny German, polskiej piosenkarki i kompozytorki, której twórczość po dziś dzień cieszy się ogromnym zainteresowaniem odbiorców.
Swoją obecnością w Teatrze Zdrojowym zaszczycił min. Tadeusz Samborski – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Jacek Cichura – Starosta Wałbrzyski oraz Piotr Zimnicki – Prezes PSL w Wałbrzychu.