Konkurs "Zachować dla Pokoleń"

W Gimnazjum nr 1 w Boguszowie – Gorcach odbyła się dziś uroczysta gala wręczenia nagród za konkursy organizowane w ramach uzyskania przez szkołę certyfikatu Społecznego Opiekuna Zabytków nad Kościołem Polskokatolickim pw. Św. Pawła Apostoła.
Wydarzenie to zostało objęte honorowym patronatem min. przez Starostę Wałbrzyskiego Jacka Cichurę, za co Pan Starosta, otrzymał oficjalne podziękowania z rąk Dyrektora szkoły Pana Andrzeja Musiała.
Statut społecznego opiekuna zabytków jest bardzo dużym wyróżnieniem dla placówki i wiąże się ze sporą odpowiedzialnością. Do zadań uczniów należy min.: upowszechnianie wiedzy o zabytku, współdziałanie ze Starostą Powiatu Wałbrzyskiego oraz Dolnośląskim Konserwatorem zabytków, dbanie o zachowanie zabytku w jak najlepszym stanie.

W trakcie uroczystości rozstrzygnięty został Pierwszy Międzygminny Konkurs Wiedzy pod hasłem „Poznajemy zabytki Boguszowa-Gorc” oraz konkurs plastyczno-fotograficzno-multimedialny „Moje spojrzenie na Kościół Polskokatolicki pw. Św. Pawła Apostoła w Boguszowie Gorcach.
Przedsięwzięcie to było możliwe dzięki współpracy między Gimnazjum nr 1w Boguszowie – Gorcach, a Kościołem Polskokatolickim pw. Św. Pawła Apostoła oraz jego przedstawicielem Ks. Dziekanem Bogusławem Kropielnickim, za co należą się gratulacje i słowa uznania za pomysł na realizację tak ważnego dla ochrony zabytków na naszym terenie przedsięwzięcia.