Serce za Serce

Grudzień i czerwiec to czas, kiedy wychowankowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego otrzymują ze strony innych wiele ciepła i życzliwości.

Co roku 6 grudnia Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego oraz licealiści z Zespołu Szkół nr 1 im. Ignacego Paderewskiego w Wałbrzychu odwiedzają dzieci z ośrodka obdarowując je prezentami i sprawiając tym wiele radości. Spędzają z nimi
te szczególne dni.

Uczniowie docenili wieloletnie zaangażowanie uczniów liceum z Zespołu Szkół nr 1 im. Ignacego Paderewskiego w Wałbrzychu i w tym roku szkolnym wyszły z inicjatywą wolontariatu, chcąc zrobić coś dobrego dla innych. Postanowiły zorganizować Jasełka, w których zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne.

14 grudnia 2016r. wychowankowie z Ośrodka w Nowym Siodle zostali zaproszeni przez Stowarzyszenie „Ich Radość” do wzięcia udziału w spotkaniu wigilijnym. Uroczystość tę uświetnili przedstawieniem pt. „Narodziny Jezusa”.

Występ ten został nagrodzony gromkimi brawami i wprowadził podopiecznych oraz zaproszonych gości w wesoły, świąteczny nastrój.

Kolejnym podjętym działaniem przez wychowanków ośrodka były odwiedziny seniorów w Dolnośląskim Ośrodku Opieki Międzypokoleniowej „Biały Orzeł” w Sokołowsku.

Podczas wizyty dzieci umiliły czas pensjonariuszom Jasełkami oraz wspólnym kolędowaniem.

Kontynuacją wolontariatu było zaangażowanie wychowanków w występy
z okazji Dnia Babci I Dziadka.

Ponownie odwiedzili oni osoby starsze, dla których zaśpiewali piosenki,  zatańczyli oraz recytowali wiersze z okazji ich święta.

Na zakończenie odśpiewali solenizantom 100 – lat i wręczyli im własnoręcznie wykonane laurki.

„Wychowankowie doznali wiele satysfakcji i niepowtarzalnych wrażeń

z niesienia pomocy i radości innym” – mówi dyrektor placówki pani Dorota Błażejowska.

Dzieląc się wrażeniami, uczuciami i emocjami z wolontariatu szukają dalszych pomysłów na pomaganie osobom potrzebującym ciepła i troski mając nadzieję, że inni pójdą w ich ślady.