Podsumowanie Budżetu Partycypacyjnego w Gminie Mieroszów

W bieżącym roku Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego zdecydował się na wprowadzenie pierwszej edycji budżetu partycypacyjnego Powiatu Wałbrzyskiego. Kwota przekazana na ten cel wyniosła łącznie 150.000 zł. Ideą, która przyświecała Zarządowi była chęć zwiększenia udziału mieszkańców Gmin wchodzących w skład Powiatu Wałbrzyskiego w sposobie wydatkowania pieniędzy publicznych z budżetu samorządu. W każdej z Gmin realizowany jest jeden projekt, który spotkał się z największym poparciem wśród mieszkańców.
W ubiegłą sobotę miało miejsce podsumowanie budżetu partycypacyjnego w Gminie Mieroszów, a dokładnie w Sokołowsku gdzie wygrało przedsięwzięcie pn. "Stwórzmy nasze miejsce spotkań", w skład którego wchodziły min. warsztaty edukacyjne dla mieszkańców, powstał ogród społeczny z ławkami, planszami do gry w szachy itp. Zwieńczeniem zadania był sobotni festyn rodzinny. Na to przedsięwzięcie gmina otrzymała kwotę 17.920zł.
Chcielibyśmy serdecznie podziękować Stowarzyszeniu Kulturalno-Ekologicznegu "Filtrator", a także Pani Sołtys Sokołowska za realizację tego projektu i zapraszamy do dalszej owocnej współpracy ze Starostwem Powiatowym.