Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu 27-30 październik

zaproszenie 27 – 30 października 2017

PRZYSZEDŁ MĘŻCZYZNA DO KOBIETY

Komedia bardzo romantyczna.

On – mężczyzna z przeszłością, ona – kobieta po przejściach. Nie są może już najmłodsi, ale chcą dać sobie szansę. Czy im się uda?

Irena Wójcik i Piotr Tokarz nieustannie wzruszają i bawią widzów tą historią o nieskrępowanej potrzebie miłości. W ścieżce muzycznej przedstawienia wielkie hity takich wykonawców jak Izabela Trojanowska czy Zbigniew Wodecki.

Spektakl w ramach Wolnych Scen Inicjatyw Aktorskich.

autor: Siemion Złotnikow / przekład: Andrzej Wanat / konsultacja reżyserska: Piotr Ratajczak

obsada: Irena Wójcik, Piotr Tokarz

27 października / piątek / godz. 19:00 / scena kameralna

28 października / sobota / godz. 19:30 / scena kameralna

ŁAUMA, CZYLI CZAROWNICA

Adaptacja kultowego komiksu Karola KRL Kalinowskiego.

Inspirowana słowiańską mitologią i legendami ludów bałtyjskich opowieść o tym, że w obliczu zagłady świat może uratować jedynie empatia, miłość i stary klasyczny Johnny Cash.

Dorota z tatą przenosi się z Warszawy do Łojm, w samo serce Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Przywozi ze sobą samotność współczesnego dziecka… Zostawiając w dali wygodę stolicy, szybki i głośny rytm życia w centrum, zaczyna eksplorować rodzinne historie z przeszłości – i odkrywa świat pełen wiedźm, łaum, bogów i upiorów. Pełna fantazji mądra i nowoczesna baśń dla całych rodzin.

reżyseria: Magdalena Miklasz / adaptacja: Maciej Podstawny, Magdalena Miklasz, Łukasz Zaleski / scenografia i kostiumy: Mirek Kaczmarek / muzyka: Anna Stela / wideo: Amadeusz Nosal

obsada:
Sara Celler-Jezierska, Joanna Łaganowska, Piotr Mokrzycki, Czesław Skwarek, Ryszard Węgrzyn oraz Rogaty

Współprodukcja: Miasto Wałbrzych

Współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

28 października / sobota / godz. 18:00 / duża scena

29 października / niedziela / godz. 18:00 / duża scena

BILLY BLOOM – SAMOTNY JAK BÓG

Po sukcesach w rodzimej Szwecji,  spektakl BILLY BLOOM wyruszył w trasę po Polsce.

W poniedziałek, 30 października, o godz. 19.00, w ramach cyklu „Goście Szaniawskiego”
BILLY BLOOM zaprezentowany zostanie na scenie wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego.
Ten osobisty monodram podejmuje temat norm społecznych, płci i seksualności. Został nominowany do teatralnej nagrody Scenkonstgalan w kategorii  „Złamanie normy 2016” z uzasadnieniem: „Brutalna opowieść o dorastaniu, dumie i alienacji. Rozśmiesza i wyciska łzy”.

W roli tytułowej, mieszkający w Szwecji, ale pochodzący z Polski, aktor Michal Axel Piotrowski.

Wykonanie: Michal Axel Piotrowski

Tekst: Michal Axel Piotrowski/James St. James

Reżyseria: JoséphineWistedt/Fredrik Lundqvist

Choreografia: JoséphineWistedt

Światło: Sofia Öhrndalen

Dźwięk: Fredrik Lundqvist

Kostium/Charakteryzacja: JoséphineWistedt/Fredrik Lundqvist/Michał Axel Piotrowski

Producentka: Denise Olsson

30 października / poniedziałek / godz. 19:00 / scena kameralna / cena biletu: 11 PLN

A ponadto:

W MORZE! CZYTANIE I WARSZTAT ILUSTRATORSKI

Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu wraz z wydawnictwem DWIE SIOSTRY, w ramach cyklu „SiotRANKI”, czyta najlepszą literaturę dla dzieci i młodzieży.

W sobotni poranek – 28 października Teatr zaprasza na czytanie sceniczne książki
„W MORZE!” Piotra Karskiego.
Zabierzemy najmłodszych w niezwykłą morską wyprawę w nieznane.
Spotkamy dzielnych marynarzy i kolorowe maskonury, odkryjemy nieodkryte lądy.

Po czytaniu odbędą się warsztaty ilustratorskie dla dzieci w wieku 8-9 lat, które poprowadzi Piotr Karski ceniony autor i ilustrator.
Czytanie reżyseruje Łukasz Zaleski. Czyta: Sara Celler-Jezierska. Muzyka na żywo: Marek Kocoń.

Na warsztatach liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy w Biurze Współpracy z Publicznością
tel. 74 / 648 83 01-03.

28 października / sobota / godz. 11:00 / foyer / bilet w cenie 1 złotych

REZERWACJA BILETÓW:
Biuro Współpracy z Publicznością / tel. 74 648 83 01 (do 03); http://bilety.teatr.walbrzych.pl/

Billy Bloom dokis2

dokis2 przyszedł mężczyzna do kobiety