Premiera i Piknik Taneczny w Szaniawskim

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu zaprasza w weekend na premierę spektaklu
„KOKAINA I SPRAWIEDLIWOŚĆ DLA WSZYSTKICH” w reżyserii Szymona Kaczmarka
oraz na finałowy PIKNIK TANECZNY PORUSZYCIELI2WAŁBRZYCH.

„KOKAINA I SPRAWIEDLIWOŚĆ DLA WSZYSTKICH” PREMIERA!

Z inspiracji: Richard Davenport-Hines „Odurzeni. Historia narkotyków 1500-2000”,
Tom Wainwright „Narkonomia”, Luca Rastello „Przemytnik doskonały. Jak transportować tony kokainy i żyć szczęśliwie”.

REŻYSERIA: SZYMON KACZMAREK
TEKST I DRAMATURGIA: ŻELISŁAW ŻELISŁAWSKI
SCENOGRAFIA I KOSTIUMY: KAJA MIGDAŁEK
OBSADA: KAROLINA KRAWIEC, IRENA SIERAKOWSKA, MICHAŁ KOSELA, RAFAŁ KOSOWSKI,
ZBIGNIEW ANTONIEWICZ [TBK], MARCIN TRZĘSOWSKI [TBK], MICHAŁ WIERZBICKI [TBK]

Spektakl zrealizowany w koprodukcji z Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu

Dlaczego robimy spektakl o kokainie?
Ponieważ to temat, który niepokoi, daje do myślenia.
Lubimy dawać widzom do myślenia.
Chcemy Państwa czasem odrobinę zaniepokoić.
Bo pomyślmy – jeden zainwestowany w produkcję kokainy dolar przynosi 1000 dolarów zysku.
Handel tą substancją to wolny rynek w najczystszej postaci, pozbawiony regulacji, ograniczony wyłącznie finezją i okrucieństwem pozostających na nim graczy.
Gdyby w jednej chwili usunąć z globalnej gospodarki wszystkie związane z narkobiznesem pieniądze, upadłyby całe kraje, zniknęłoby kilkanaście procent światowych zasobów gotówki.
Rodzi się zatem pytanie: jak to możliwe, że kokaina to tak opłacalny produkt?
Jest to możliwe, bo rolnik w Kolumbii czy Chile pracuje za grosze. Albo za nic.
Beneficjentami złotego biznesu są przetwórcy, pośrednicy, kolejni pośrednicy, handlarze.
Zupełnie jak z kawą, bananami, ryżem i chińskimi zabawkami.

Jeśli na rynku znajduje się egzotyczny produkt z odległego kraju i wcale nie kosztuje wiele,
można podejrzewać, że gdzieś komuś nie zapłacono.
Zakup czegokolwiek w przydomowym sklepiku – choć często sobie tego nie uświadamiamy – stawia nas za każdym razem przed doniosłym wyborem etycznym.

Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu i Teatr Bogusławskiego w Kaliszu chcą dać do myślenia.

Premiera: 16 czerwca 2017 / godz. 19.00 / Scena Kameralna
Prezentacje popremierowe: 17 czerwca / godz. 19.00 i 18 czerwca /godz. 18.00

REZERWACJA BILETÓW: Biuro Współpracy z Publicznością / tel. 74 648 83 01 (do 03)

PORUSZYCIELE2WAŁBRZYCH – FINAŁ

Trwający od trzech miesięcy projekt edukacji tanecznej dla młodzieży i seniorów PORUSZYCIELE2WAŁBRZYCH, realizowany przez Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, dobiega końca. Finałowy PIKNIK TANECZNY odbędzie się
17 czerwca, o godz. 12.00, w przestrzeni kompleksu pałacowo-parkowego przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, otaczającej legendarną Willę Księżnej Daisy.
Teatr Dramatyczny zaprasza wałbrzyszan do udziału w tym wydarzeniu!
W wyjątkowym miejscu, łączącym w sobie ważną dla miasta historię oraz dynamikę kampusu studenckiego PWSZ, spotkają się dwa pokolenia uczestników, którzy podzielą się doświadczeniem warsztatów tanecznych, w których wzięli udział, tworząc międzypokoleniową platformę tańca oraz integracji z mieszkańcami Wałbrzycha.

Poruszyciele2Wałbrzych spróbują wydobyć uśpiony potencjał parku, jego romantyczną aurę i nieujarzmioną naturę. Uczestnicy, pod opieką choreografa Pawła Sakowicza i pedagożki teatru Doroty Kowalkowskiej, ucieleśnią ideę parku jako przestrzeni wspólnej, ale i intymnej, przestrzeni aktywności i odpoczynku. Piknik jest otwarty
INSTALACJA: PIKNIK
Koncepcja i przygotowanie: Paweł Sakowicz, Dorota Kowalkowska
Choreografia: Paweł Sakowicz
Fotografia: Tomasz Bejnarowicz
Film: Mikołaj Grzebieniak, Grzegorz Behan

Program PORUSZYCIELE2WAŁBRZYCH realizowany jest przez Teatr Dramatyczny
w Wałbrzychu we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu
„Myśl w ruchu 2017”. Kuratorzy: Dorota Kowalkowska, Paweł Sakowicz.

Partnerzy:
Prezydent Miasta Wałbrzycha dr Roman Szełemej, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia, Wałbrzyski Ośrodek Kultury, Szkoła Tańca Cordex.
17 czerwca 2017/ godz. 12.00/ Park przy Willi Księżnej Daisy
Państwowa Wyższa Szkoła im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu (ul. Zamkowa 4)

W przypadku niepogody: Finał PORUSZYCIELI odbędzie się w Hali OSIRu, pl. Teatralny