Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu 8 – 9 września 2018

TEATR DRAMATYCZNY IM. JERZEGO SZANIAWSKIEGO W WAŁBRZYCHU

8 – 9 września 2018

W Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego startuje jubileuszowy 55. sezon artystyczny 2018 / 2019 – 7 KOLORÓW, który poprowadzi SEBASTIAN MAJEWSKI – nowy dyrektor artystyczny.

Na otwarcie sezonu, Teatr zaprasza na utytułowany i świetnie przyjęty przez widzów i krytykę spektakl SIENKIEWICZ SUPERSTAR…, który grany będzie na Dużej Scenie w sobotę
i niedzielę 8 i 9 września, o godz. 18.00.

SIENKIEWICZ SUPERSTAR (czyli zupełnie spóźniona anegdota biograficzna na chwalebną okazję stulecia odzyskania niepodległości)

Tekst: Jan Czapliński
Reżyseria: Aneta Groszyńska

Scenografia, kostiumy, światło: Tomasz Walesiak

Muzyka: Jerzy Rogiewicz

Ruch sceniczny: Mikołaj Karczewski

Obsada: Sara Celler-Jezierska, Joanna Łaganowska, Irena Sierakowska, Michał Kosela, Rafał Kosowski,
Piotr Mokrzycki, Filip Perkowski

Brawurowo przedstawiona biografia człowieka, który podarował Polakom historię i historia problemu, jaki z tego wyniknął. Na stulecie odzyskania niepodległości, twórcy wielokrotnie nagradzanej ZAPOLSKIEJ SUPERSTAR, zapraszają na sequel – opowieść o Henryku Sienkiewiczu, autorze popularnym i bardzo nieznanym. Spektakl pełen energii i muzyki poszukuje odpowiedzi na pytanie co autor QUO VADIS ma nam dzisiaj do powiedzenia?

• SPEKTAKL FINALISTA Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej
  • Nagroda dla autora najlepszego tekstu Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, oraz wyróżnienie na 53. Przeglądzie Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT dla Jana Czaplińskiego.
  • Wyróżnienie aktorskie na 53. PTMF KONTRAPUNKT dla Filipa Perkowskiego.

08 września / sobota    / godz. 18:00 / Duża Scena

09 września / niedziela / godz. 18:00 / Duża Scena

Czas trwania spektaklu: 150 minut (z przerwą)

REZERWACJA BILETÓW:
Biuro Współpracy z Publicznością / tel. 74 648 83 01 (do 03); http://bilety.teatr.walbrzych.pl/
Więcej informacji: WWW.TEATR.WALBRZYCH.PL

sienkiewicz dokis 3