Dumka na dwa serca po raz ostatni...

Po raz piąty w Centrum Kultury Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy odbył się koncert "Dumka na dwa serca - Kresów Wschodnich Czar" zorganizowany w ramach Dolnośląskiej Stolicy Kultury - zadania dofinansowanego z budżetu województwa dolnośląskiego. Okazją do spotkania z artystami: Aurelią Sobczak, Barbarą Droździńską oraz Stanisławem Górką, były obchodzone w gminie Głuszyca senioralia. Koncert otworzył występ chóru "Renoma" z Głuszycy, który jest częścią projektu "Dolnośląska Stolica Kultury".
Warszawscy artyści przenieśli zaproszonych gości i seniorów "do tych pól malowanych zbożem rozmaitem, wyzłacanych pszenicą, posrebrzanych żytem" do Kamieńca, do Wilna, do Lwowa. Do dawnej majestatycznej kultury polskiej.
Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego składa serdeczne podziękowania Burmistrzowi Głuszycy,Panu Romanowi Głodowi i Pani Monice Rejman Dyrektor Centrum Kultury Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy za zrozumienie kultury, rozumienie potrzeby jej krzewienia , okazywaną gościnność i współpracę.