II Biesiada Kresowa w Starych Bogaczowicach za nami...

W minioną sobotę zakończyła się II Biesiada Kresowa w Starych Bogaczowicach organizowana w ramach Dolnosląskiej Stolicy Kultury zadania dofinansowanego z budżetu województwa dolnośląskiego. Biesiada Kresowa staje się pomału tradycją ziemi wałbrzyskiej. Publicznośc dopisała, sala pękała w szwach a wśród obecnych mieszkańców gminy znaleźli się również Radni Powiatu Wałbrzyskiego, gminy Stare Bogaczowice i władze samorządowe. Otwarcia dokonali dwaj gospodarze biesiady Wicestarosta Wałbrzyski - Krzysztof Kwiatkowski i Wójt gminy Stare Bogaczowice Mirosław Lech. Obecny był równiez Tadeusz Samborski - Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, który jest patronem duchowym przedsięwzięcia. Oprawę muzyczną zapewnił zespół najmłodszych mieszkańców gminy Bogaczowiczanie, który swoim występem otworzył uroczystość. W akompaniamencie zespołu Echo, Kulinianie i chóru Renoma z Głuszycy upływały kolejne kwadranse wypełniając salę rytmami ludowymi i kresowymi. Na finał wystąpił Zespół taneczny Prialica z Grodna prezentując kresowe tańce ludowe. Uczestnicy biesiady mogli poznać tajniki kuchni polskich Kresów i posłuchać wspomnień byłych mieszkańców wsi Teofipulka skąd pochodzi większość mieszkańców Starych Bogaczowic. Dziękujemy mieszkańcom gminy Stare Bogaczowice za pomoc przy organizacji imprezy szczególnie panu Eugeniuszowi Rajcy i Lucynie Król.