Kraina Bajek w Głuszycy

Głuszycka Kraina Bajek mimo niesprzyjającej pogody przyciągnęła sporą grupę najmłodszych mieszkańców Powiatu a wraz z nimi tych starszych. Kolejna z cyklu imprez Dolnośląskiej Stolicy Kultury odbyła się w ubiegłą sobotę w łowisku pstrąga " łota Woda" w Łomnicy. Pogoda trochę pokrzyżowała założenia organizatorów. Nie udało się zorganizować parady bajkowych postaci ale najmłodsi pokazali niezwykły hart ducha. Zaprezentowane stroje w konkursie na najlepsze przebranie bajkowe wyzwoliły kreatywność Maluchów, a w wielu przypadkach i starszych opiekunów. Pojawiły się całe zastępy wróżek, księżniczek i czarownic. Była Myszka MIKi, Jocker a nawet Pan Kleks. Stroje zaprezentowane w konkursie miały rożny stopień trudności - od gotowych, kupionych w sklepie (a wymogiem konkursu było stworzenie kreacji własnoręcznie) po wykonane samodzielnie przebranie smoka - z bibuły i kartonu .
W oczekiwaniu na werdykt jury wszyscy z zapartym tchem śledzili losy Czerwonego Kapturka, przedstawione w bardzo nowatorski sposób przez Artystów Agencji "Wartki".
Nagrody przyznano w trzech kategoriach - przedszkole, klasy 0-III i klasy IV-VI.
Współorganizatorami imprezy była Gmina Głuszyca, Centrum Kultury Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy oraz łowisko pstrąga " Złota Woda" w Łomnicy.
Zadanie dofinansowane z budżetu województwa dolnośląskiego w ramach projektu Dolnośląska Stolica Kultury.