I Powiatowy Sejmik Regionalistów - Dzień II

Drugi dzień I Powiatowego Sejmiku Regionalistów odbył sie w Centrum Turystyczno - Muzealnym Włodarz. Regionaliści Ziemi wałbrzyskiej zwiedzali pozdiemia Włodarza. Wymieniali się doświadczeniami a w trakcie spotkania poznawaliśmy się nawzajem od nowa. Odkryły się niesamowite talenty, bardziej znane w kraju niż w naszym regionie np, Pan Henryk Janas - metalopastyk z Głuszycy. Artysta wszechstronnie uzdolniony, wykonał insygnia dla polskiego Senatu. Pan Henryk planuje swój wernisaż 25 września 2016r., w Centrum Kultury MBP w Głuszycy - będziemy o wydarzeniu przypominać ale już wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy.
Nasi eksploratorzy robia karierę nie tylko w kraju ale i za granicą - Pan Marcin Kozłowski wspólpracował z telewizją Discovery z USA przy filmie o tajemnicach złotego pociągu i Riese. https://vimeo.com/139188174 - film dostepny niesty w angielskiej wersji językowej. Wszyscu uczestnicy I Sejmiku doszli do wniosku, że wydarzenie powinno się na trwałe wpisać w kalendarz imprez powiatowych i mamy zapewnienie od Zarządu Powiatu, że w przyszłym roku na pewno odbędzie się Sejmik Regionalistów nr II. Dziękujemy wszystkim gościom za udział, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Dolnośląskiego za wsparcie finansowe i zapraszamy za rok :)