I Powiatowy Sejmik Regionalistów - Dzień I

Na gościnnej ziemi głuszyckiej Starosta Powiatu Wałbrzyskiego Pan Jacek Cichura i Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego Pani Wanda Gołębiowska, w asyście Chóru " Renoma" z Głuszycy, powitali zgromadzonych na I Powiatowym Sejmiku Regionalistów organizowanym w ramach Dolnośląskiej Stolicy Kultury. W dniach 01 - 02 lipca odbywa się spotkanie regionalistów Ziemi wałbrzyskiej dofinansowane z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Dziś w Centrum Kultury Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy Regionaliści rozmawiali o tajemnicach Ziemi wałbrzyskiej i potrzebie przekazania miłości do małej ojczyzny kolejnym pokoleniom. O tej potrzebie mówił również Burmistrz Głuszycy Pan Roman Głód. W spotkaniu brali udział Radni Powiatu wałbrzyskiego, Prezes PSL Walbrzych Pan Piotr Zimnicki, przedstawiciele instytucji kultury, eksploratorzy, przewodnicy i pasjonaci historii. Konferencje poprowadziła Pani Renata Nowicka Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej " Biblioteka pod Atlantami". Prelegentami byli Pani dr hab. Dorota Sula z Muzeum Gross Rosen w Wałbrzychu, Pan Krzysztof Szpakowski, Pan Grzegorz Czepil, Pani Sława Janiszewska oraz Pan Bartłomiej Romanowicz z PTTK Wałbrzych.Jutro zapraszamy na ciąg dalszy - zaczynamy o godzinie 12.00 na Włodarzu.