Dumka na dwa serca – czar Kresów Wschodnich | relacja

Już za nami pierwsze z cyklu spotkań „ Dumka na dwa serca – czar Kresów Wschodnich”, które odbyło się w ramach obchodów Dolnośląskiej Stolicy Kultury jaką w tym roku jest Powiat wałbrzyski. Gośćmi specjalnymi byli wspaniali aktorzy sceny polskiej : Pan Stanisław Górka i Aurelia Sobczak oraz właścicielka przepięknego mezzosopranu i rosyjskiej duszy Pani Barbara Droździńska.

Przed południem aktorzy spotkali się z młodzieżą Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej Curie w Szczawnie Zdroju gdzie przeprowadzili pobudzające talenty aktorskie warsztaty dla młodzieży a po południu dali fantastyczny koncert w gminie Stare Bogaczowice. W repertuarze znalazły się pieśni i piosenki lwowskie, rosyjskie i ukraińskie.

Aktorom udało się odtworzyć niepowtarzalny klimat polskich Kresów Wschodnich przepełnionych lwowskim bałakiem – gwara uliczną lwowskich baciarów.

Rzadko możemy spotykać się ze sztuką tej klasy dlatego wszystkich tych Państwa, którzy nie mogli posłuchać koncertu już dziś serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania z artystami, które odbędą się w najbliższych miesiącach oraz do udziału w pozostałych imprezach organizowanych w ramach Dolnośląskiej Stolicy Kultury.