II Gala Kresowa w Starych Bogaczowicach

W dniu 18 listopada 2018 r. w Starych Bogaczowicach odbyła się II Gala Kresowa. Tegoroczne wydarzenie tematyką nawiązywało do 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Ryszard Sławczyński- Dyrektor Klubu Muzyki i Literatury we Wrocławiu, zaprezentował zebranym gościom wystawę fotograficzną swojego autorstwa „Zułów na Kresach- miejsce urodzenia Józefa Piłsudskiego” oraz wygłosił wykład nt. ”Kresy i kresowianie w drodze ku Niepodległej”. Następnie publiczność została zabrana w muzyczną podróż przez zespoły z Białorusi. Na gości czekał słodki poczęstunek przy kawie i herbacie. Wydarzenie było zorganizowane przez Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego, Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód oraz Gminę Stare Bogaczowice w ramach kalendarza wydarzeń kulturalno-sportowych Powiatu Wałbrzyskiego na 2018 rok. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla Bogusława Uchmanowicza- radnego Rady Powiatu Wałbrzyskiego - za przygotowanie wspaniałych domowych ciast.

Ekspozycję autorstwa Ryszarda Sławczyńskiego będzie można obejrzeć w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej Curie w Szczawnie Zdroju od 23.11.2018 r. do 05.12.2018 r.

W tym samym dniu, z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w Szczawnie Zdroju odbyło się odsłonięcie obelisku. W wydarzeniu brał udział- imieniu Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego- Bogusław Uchmanowicz- Radny Powiatu Wałbrzyskiego.

Muzyka łączy pokolenia

Zarząd Powiatu Wałbrzyskiegop zaprasza na koncert i wystawę prac plastycznych o tematyce muzycznej. Restauracja Ciekawa  w Jedlinie Zdroju, 26.10.2018 r. godz. 17:00.

Powiatowy Dzień Seniora

  

Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego zapraszan na Powiatowy Dzień Seniora w dniu 19.10.2018 r. w Głuszycy Górnej. W programie spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów oraz wieczorek taneczny. 

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500