XII Konkurs Wiedzy o Regionie Wałbrzyskim

Starosta Wałbrzyski Józef Piksa objął honorowym patronatem imprezę pod nazwą: XII Konkurs Wiedzy o Regionie Wałbrzyskim.

Konkurs, którego organizatorem był Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju odbył się 06.04.2013 r. W imprezie wzięło udział 18 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu wałbrzyskiego oraz ich opiekunowie. Konkurs miał charakter dwuetapowy.

Początkowo młodzież miała za zadanie odpowiedzieć na pytania testowe dotyczące regionu, a następnie uczestnicy prezentowali walory krajoznawcze powiatu wałbrzyskiego w konkursie krasomówczym.

Nagrody rzeczowe za zajęcie I miejsca w kategorii szkół ponadgimnazjalnych otrzymała Kornela Tobolska z Zespołu Szkół Nr 2 w Wałbrzychu, zaś w kategorii szkół gimnazjalnych zwycięzcą był Łukasz Ważny z Publicznego Gimnazjum Nr 13 w Wałbrzychu. Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu!!!