X Jubileuszowy Powiatowy Konkurs -"W świątecznym nastroju"

Tradycyjnie w okresie mikołajkowym w dniu 5 grudnia 2012 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starych Bogaczowicach odbyło się podsumowanie i rozdanie nagród w konkursie plastyczno - artystycznym

pn. W "Świątecznym nastroju", którego głównym celem jest podtrzymywanie tradycji przygotowywania się do Świąt Bożego Narodzenia, a także rozwijanie umiejętności plastycznych, manualnych i twórczych uczniów z terenu gminy oraz powiatu wałbrzyskiego. Konkurs rozgrywany był w czterech kategoriach wiekowych od 5 lat do 15 lat.

Tematyką prac do wyboru była:

1. SZOPKA BOŻONARODZENIOWA

2. OZDOBA CHOINKOWA

3. KARTKA ŚWIĄTECZNA

Zaproszenia do udziału w konkursie zostały rozesłane do wszystkich szkół Powiatu Wałbrzyskiego.

W ocenie nadesłanych prac, które wpłynęły na konkurs w ilości 42 szopki, ponad 300 kartek i 200 ozdób choinkowych liczyła się estetyka wykonania i pomysłowość. Prace oceniło specjalnie powołane jury konkursowe.

Konkurs dofinansowany był przez Powiat Wałbrzyski i został objęty honorowym patronatem Starosty Wałbrzyskiego.