X Powiatowy Konkurs "Palma, pisanka, kraszanka"

Starosta Wałbrzyski Robert Ławski objął honorowym patronatem X Powiatowy Konkurs "Palma, pisanka, kraszanka" zorganizowany 30 marca 2012 r. przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Starych Bogaczowicach.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli, świetlic środowiskowych i instytucji kultury z terenu Powiatu Wałbrzyskiego, czego dowodem jest udział 503 uczestników. Przeprowadzony został w 4 kategoriach wiekowych, komisja konkursowa oceniała: palmę wielkanocną, pisankę, kartkę świąteczną, wycinankę oraz prace literackie - życzenia świąteczne z okazji Wielkiej Nocy.

Prace które wpłynęły na konkurs były bardzo ciekawe, oryginalne, a przede wszystkim większość z nich wykonana była metodą nawiązującą do tradycji ludowych (bogato zdobione palmy, baranki z ciasta, pisanki i kraszanki oraz wycinanki). Założone przez organizatorów cele w zakresie upowszechnia tradycji kultury polskiej i folkloru, rozwijania umiejętności twórczych oraz integracji środowiska wiejskiego i miejskiego powiatu wałbrzyskiego zostały osiągnięte.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Starostę Wałbrzyskiego. Wszystkich uczestnikom konkursu dziękujemy i zapraszamy do udziału w następnych konkursach organizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Starych Bogaczowicach.