"Romantycznie" w Zespole Szkół nr 7

30 marca progi Zespołu Szkół nr 7 w Wałbrzychu powitały uczestników XI Edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego "Romantyczna Dusza".

W szranki na słowa stanęli uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Uczestnicy zaprezentowali wybrane utwory z całego dorobku artystycznego pisarzy tworzących w różnych epokach literackich. Nie zabrakło również utworów własnego autorstwa.

Imprezę objął honorowym patronatem Starosta Wałbrzyski, który również ufundował nagrody.

Zwycięzcami zostali, w kategorii klas gimnazjalnych:

I miejsce - Radosław Bednarski, uczeń Publicznego Gimnazjum nr 6 w Wałbrzychu;

II miejsce - Karolina Mazur, również reprezentantka Publicznego Gimnazjum nr 6 w Wałbrzychu;

III miejsce - Paulina Pepera, uczennica Publicznego Gimnazjum nr 12 w Wałbrzychu

w kategorii klas ponadgimnazjalnych:

I miejsce - Katarzyna Drażba, która reprezentowała

III Liceum Ogólnokształcące w Wałbrzychu

II miejsce - Monika Ochota, uczennica Zespołu Szkół nr 4 w Wałbrzychu

III miejsce - Angelika Kałuża, uczennica Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Niepokalanek w Wałbrzychu

Przyznano również wyróżnienia.

W kategorii klas gimnazjalnych wyróżnienie otrzymała Katarzyna Wojnowska, reprezentująca Publiczne Gimnazjum nr 9 w Wałbrzychu.

Natomiast w kategorii klas ponadgimnazjalnych wyróżnione zostały Dorota Pietras uczennica Zespołu Szkół nr 7 w Wałbrzychu oraz Katarzyna Wiśniewska reprezentująca Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 10 w Wałbrzychu. Serdecznie gratulujemy i do zobaczenia za rok.

romantycznie1 romantycznie2