REGION WAŁBRZYSKI - MOJA "MAŁA OJCZYZNA"

Po raz jedenasty Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju, gospodarz i organizator imprezy objętej honorowym patronatem Starosty Wałbrzyskiego Pana Roberta Ławskiego, gościł uczestników Konkurs Wiedzy o Regionie Wałbrzyskim.

W tegorocznej imprezie udział wzięli uczniowie szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych powiatu wałbrzyskiego. Zmagania uczestników przebiegały w dwóch etapach. W pierwszej kolejności młodzież odpowiadała na pytania testowe dotyczące regionu, następnie w popisie krasomówczym, prezentowała walory krajoznawcze swojej "małej ojczyzny".

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych, w klasyfikacji ogólnej, zwycięzcami zostały:

I miejsce - Kornela Tobolska uczennica Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju;

II miejsce - Anna Dymarczyk uczennica Zespołu Szkół nr 2 im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu

III miejsce - Dominika Koabiałka uczennica Zespołu Szkół nr 1 im. Ignacego Paderewskiego w Wałbrzychu.

wwwdW kategorii szkół gimnazjalnych, w klasyfikacji ogólnej, zwycięzcami zostali:

I miejsce - Łukasz Ważny uczeń Publicznego Gimnazjum nr 13 w Wałbrzychu;

II miejsce - Dominika Bojszczak uczennica Zespołu Szkół Integracyjnych w Wałbrzychu

III miejsce - Katarzyna Burdka uczennica Zespołu Szkół Integracyjnych w Wałbrzychu.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz ich opiekunom.