XXXIII Bieg Gwarków za nami. Starostwo miało w nim swoje sukcesy

766 miłośników narciarstwa biegowego wzięło udział w drugim co do wielkości biegu narciarskim w Polsce.

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu zaznaczyło swój udział w narciarskich zmaganiach: II miejsce w kat. VIP kobiet zdobyła Monika Bisek-Grąz doradca Starosty ds. komunikacji społecznej, II miejsce w kat. VI Jan Jóskowski Wiceprzewodniczący Powiatu Wałbrzyskiego, a pracownik urzędu Sebastian Lewandowski zajął XII miejsce w kat. M2 na 10 km.

Słoneczne plenery Andrzejówki sprzyjały zarówno zawodnikom, jak i licznie zgromadzonym kibicom, którzy - jak zwykle - gorąco zagrzewali zawodników do biegów na trasach usytuowanych dookoła schroniska Andrzejówka oraz szczytu Gór Suchych - Waligóry. Zawodnicy klubów sportowych, jak i amatorzy, zmagali się na dystansach 5, 10 i 20 km. Były też kategorie dla najmłodszych oraz młodzików. Na trasie nie zabrakło też VIP-ów.

I miejsce w kat. VIP kobiety zajęła Anna Golonka aktorka TLiA w Wałbrzychu, instytucji prowadzonej przez Powiat Wałbrzyski.

Drugie miejsce w tej kategorii - podobnie ja w roku ubiegłym - wybiegała Monika Bisek-Grąz doradca Starosty ds. komunikacji społecznej.

W kategorii VIP startował także Wiceprzewodniczący Powiatu Wałbrzyskiego Jan Jóskowski , który pokonał w tym roku Piotra Kruczkowskiego (III miejsce), a uległ tylko legendzie Biegu Gwarków Edwardowi Dudkowi (I miejsce). W kategorii tej startował także Roman Ludwiczuk .