Uczennice ZS im. Marii Skłodowskiej-Curie otrzymały Stypendium Prezesa Rady Ministrów

W dniu 05 grudnia 2018 r. Wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego Iwona Frankowska gościła na rozdaniu stypendiów Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2018/2019, na podstawie osiągnięć uczniów w roku szkolnym 2017/2018. 


Stypendium przyznaje się uczniowi, którzy otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej 1 dziedzinie wiedzy, uzyskując najwyższe wyniki,a w pozostałych dziedzinach wiedzy, wynik co najmniej dobre. Stypendium może dostać tylko jeden uczeń ze szkoły, której ukończenie kończy się egzaminem maturalnym. Uroczystość dla uczniów z regionów wałbrzyskiego i jeleniogórskiego odbyła się w sali Teatru Zdrojowego w Szczawnie-Zdroju. Dyplomy wręczał Dolnośląski Wicekurator Oświaty Janusz Wrzal. 
Wśród wyróżnionych uczniów z Powiatu Wałbrzyskiego znalazły się uczennice z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskie-Curie w Szczawnie- Zdroju: Katarzyna Dziewońska z klasy II LO artystycznej oraz Urszula Dereczenik z klasy IV Technikum Ochrony Środowiska. Obie uczennice mogą się poszczycić bardzo wysokimi wynikami w nauce. Katarzyna Dziewońska wyróżnia się także talentem plastyczno-fotoraficznym. „Gratuluję Wam sukcesu. To dzięki waszej ciężkiej pracy oraz ambicjom możecie tutaj dzisiaj być. Mam nadzieję, że to prestiżowe wyróżnienie zmotywuje Was do dalszej pracy”- powiedziała Wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego.

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500