Obchody Dnia Białej Laski

W dniu 10 października 2018 r.  w Centrum Kultury w Głuszycy odbyło się uroczyste spotkanie członków Polskiego Związku Niewidomych Koło w Głuszycy. Ten szczególny dzień uświadamia nam fakt, że są wśród nas osoby, dla których codziennością jest zmaganie się z przeszkodami, których osoby widzące nie zauważają. To szczególna okazja by podyskutować o problemach osób niewidomych i słabowidzących.

Uroczystość otworzyła Prezes Zarządu Koła w Głuszycy Pani Bogumiła Kochanek witając zaproszonych gości i uczestników Koła. Prezes Pani Kochanek od lat wykazuje się ogromnym zaangażowaniem i determinacją dążącą do wspierania osób niewidomych, do tego by zauważać problemy tych ludzi i je rozumieć. Podczas uroczystości zostały  również wręczone  odznaki Przyjaciela Niewidomego.

Spotkanie umilał Zespół High-Five  z Zespołu Szkół Politechnicznych „Energetyk” z Wałbrzycha oraz niepełnosprawny członek Koła Pan Przemysław.