Wizyta międzynarodowej delegacji florystów

W dniu dzisiejszym Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu odwiedziła międzynarodowa delegacja florystów zajmujących się architekturą drzewek bonsai. Zagraniczni goście przybyli do Wałbrzycha, by podczas Festiwalu Kwiatów i Sztuki zaprezentować swoje umiejętności w kompleksie sali balowej Zamku Książ. W trakcie spotkania uczestnicy dopytywali Starostę Jacka Cichurę o podział administracyjny w Polsce, kwestie bezpieczeństwa w powiecie wałbrzyskim i o działania pro ekologiczne w kraju i powiecie. Starosta Jacek Cichura przedstawił również gościom atrakcje naszego powiatu, w tym obiekty kompleksu Riese, które delegaci postanowili odwiedzić w trakcie pobytu w naszym regionie.

„Bardzo miłe spotkanie z grupą ludzi, których połączyła wspólna pasja i spowodowała że z całego świata zjeżdżają na nasz teren. Miło mi było słyszeć od nich, że społeczeństwo Włoch, Belgii czy Francji przychylnie patrzy na Polskę i Polaków i uważają nas za gościnny, przyjacielski naród. Dziękuję panu Piotrowi Czerniachowskiemu, naszemu lokalnemu bonsaiście, za zorganizowanie tej pięknej wystawy i ściągnięcie tak wybitnych architektów sztuki bonsai do nas” – powiedział starosta Jacek Cichura.