IV Maraton Pieszy "Sudecka Żyleta"

Dzisiaj o godzinie 8.30 na terenie Gościńca Łomnickiego wystartował IV Maraton Pieszy "Sudecka Żyleta" Imprezę otworzyli Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura i Burmistrz Głuszycy Roman Głód - patroni honorowi imprezy. Impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem,

organizatorzy wspominają, że w pierwszej "Sudeckiej Żylecie" wystartowało 19 osób, a obecnie zapisy do udziału trwały zaledwie 2,5 minuty - w tym czasie zapisało się 330 osób, w związku z czym zwiększono liczbę uczestników do 400. Trasa jest wymagająca, liczy blisko 46 km i wiedzie przez Góry Sowie, Suche i Wałbrzyskie. W maratonie nie jest prowadzona klasyfikacja.
"Wspaniały pomysł i doskonale przygotowana impreza, uczestnicy z całej Polski, a także brak rywalizacji, to wszystko przekłada się na wspaniały klimat i atmosferę panującą wśród uczestników. Z przyjemnością objąłem to wydarzenie patronatem honorowym, ponieważ zawsze wspieram działania promujące zdrowy i aktywny tryb życia i organizowane dla dobra publicznego. Gratuluję organizatorom a uczestnikom życzę dotarcia do mety i wspaniałych wspomnień z powiatu wałbrzyskiego" - powiedział starosta Jacek Cichura.