Szaniawski na weekend 19-21 stycznia 2018 r.

„W GÓRY I W MORZE!” / PREMIERA

„Szaniawski” tym razem gra dla najmłodszych!

Realizowany w ramach Wolnych Scen Inicjatyw Aktorskich spektakl W GÓRY I W MORZE!

to adaptacja kultowych już książek Piotra Karskiego. Ich urok docenili młodzi czytelnicy nie tylko z Polski. „W góry!” i „W morze!” ukazują się w kolejnych krajach i w kolejnych językach, a ich sława sięga daleko poza Europę.

Przedstawienie zabiera Widzów w podróż w wysokie góry i w głębiny oceanu. To zabawa dla młodych widzów i ich rodziców, w towarzystwie białego niedźwiedzia, spektakularnej syreny i szalonej, nastrojowej muzyki live. Przeznaczony dla wszystkich ciekawych świata widzów spektakl o tym, czy można wejść do wulkanu, jak powstają góry i ile na obiad jada wieloryb.
Nieposkromiona i pełna energii przygoda. Lekcja jakiej jeszcze nie było, którą widzowie nie tylko obserwują, ale mają do wykonania całą listę zadań.

„W góry i w morze!” to otwarcie nowej sceny „Szaniawskiego” – Sceny na Górze oraz cyklu PRZEDMIOTY TEATRALNE!

Reżyseria: Łukasz Zaleski,
Muzyka: Marek Kocoń

Projekcje wideo:  Amadeusz Nosal.

W przedstawieniu występują:
Angelika Cegielska i Irena Wójcik – W górach, Sara Celler-Jezierska – W morzu
oraz Mark Kocoń – muzyka na żywo

Zapraszamy:

19 stycznia 2018 / godz. 17:00 / Scena na Górze / PREMIERA

20 stycznia 2018 / godz. 17.00 / Scena na Górze / pokaz popremierowy

21 stycznia 2018 / godz. 17:00 / Scena na Górze / pokaz popremierowy

w góry i w morze wro srednie

„LORD JIM. ĆWICZENIA Z CZYTANIA POWIEŚCI JOSEPHA CONRADA”

Tekst i dramaturgia: pilgrim/majewski (na podstawie „Lorda Jima” Josepha Conrada)
Reżyseria: Maciej Podstawny
Scenografia, kostiumy, światło: Mirek Kaczmarek

Muzyka: Kamil Tuszyński i Ewa Gądek
Wideo: Amadeusz Nosal
Asystent reżysera: Łukasz Zaleski

obsada: Maria Dąbrowska [TWSz], Michał Kosela, Karolina Krawiec, Barbara Lewandowska [TWSz], Maciej Litkowski [TWSz], Grażyna Madej [TWSz], Piotr Mokrzycki, Piotr Tokarz

Koprodukcja z Teatrem Współczesnym w Szczecinie.

Opowieść o honorze i sumieniu dzieliła Polaków przez cały XX wiek. Dla tych, którzy umierali
z imieniem Jima na ustach, stała się inspiracją do powstańczej walki. Według innych sławiła „wierność niewolników”.

Co niesie lektura LORDA JIMA w Roku Josepha Conrada, co mówi nam dziś wielki polsko-brytyjski pisarz i jak bardzo się z nim nie rozumiemy? Gdzie są współcześni czytelnicy i wobec jakich problemów stają? Jak brzmią dylematy Lorda Jima i dlaczego są tak ważne dla formacji z prawej strony sceny politycznej?

Wszystkie te pytania są efektem ćwiczeń z czytania LORDA JIMA. Dla twórców spektaklu są inspirującymi tropami. Do zapoznania się z nimi zapraszamy wszystkich, którzy lubią i cenią konfrontacje – oraz potrzebują teatralnej poezji.

Spektakl powstał w ramach programu CONRAD/SZANIAWSKI. Rok Conradowski w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu, dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z grantu INSTYTUTU KSIĄŻKI „ROK CONRADOWSKI 2017” oraz dzięki dofinansowaniu z Budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

NOWOŚĆ W REPERTUARZE - POPREMIEROWE POKAZY!

19 stycznia 2018 / godz. 19.00 / Scena Kameralna

20 stycznia 2018 / godz. 19.00 / Scena Kameralna

21 stycznia 2018 / godz. 19:00 / Scena Kameralna

Lord Jim tv srednie