Wojewoda na powiatowej drodze

Droga z Walimia do Glinna to była najgorszą drogą na Dolnym Śląsku. Nie remontowana przez ostatnie 30 lat doczekała się wreszcie nowej nawierzchni. Dziękujemy Panu Kamilowi Zielińskiemu – Wicewojewodzie Dolnośląskiemu za obecność przy odbiorze drogi oraz za wsparcie i zrozumienie problemów komunikacyjnych mieszkańców Powiatu wałbrzyskiego.
Droga wyremontowana została ze środków Powiatu Wałbrzyskiego w wysokości 279 347,26 zł oraz z dotacji z rezerwy celowej z budżetu państwa na zadania związane z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych w kwocie 991 801 zł.

Wyremontowano odcinek o długości 2, 326 km, w który wbudowano na wyrównanie nawierzchni aż 700 ton masy!! Następnie położono dwie warstwy masy bitumicznej łącznie 9 cm. W ramach zdania udrożnione zostały rowy na długości 2 km i wyremontowane zostały przepusty. Wykonano poszerzenia jezdni i zjazdy. Bez środków z budżetu państwa remont tej drogi w takim zakresie nie byłby możliwy do zrealizowania przez Powiat wałbrzyski. Przekazujemy na ręce pana Wojewody Kamila Zielińskiego podziękowania dla Rządu RP za wsparcie tej inwestycji ,był bowiem taki czas że z uwagi na jej katastrofalny stan Zarząd Powiatu był zmuszony do jej wyłączenia z użytkowania na dwa miesiące. Dziś mamy kolejną piękna drogę w powiecie.