Otwarcie wieży widokowej na górze Borowa

W dniu 14 grudnia 2017 roku na górze Borowa odbyło się oficjalne otwarcie wieży widokowej. Obiekt ten jest efektem współpracy gminy Jedlina Zdrój, Powiatu Wałbrzyskiego, gminy Wałbrzych oraz Nadleśnictwa Wałbrzych. Koszt inwestycji to 1020900zł, z czego Powiat Wałbrzyski dofinansował budowę kwotą 200 tys. zł. W otwarciu obiektu uczestniczyli starosta Jacek Cichura, wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski, wicewojewoda dolnośląski, burmistrz Jedliny - Zdroju, prezydent Wałbrzycha, radni, przedstawiciele firm i instytucji oraz okoliczni mieszkańcy.

„Budowa tej wieży była bardzo trafionym pomysłem i z pewnością przyczyni się ona do dalszego rozwoju ruchu turystycznego w naszym powiecie. Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego zawsze wspiera inicjatywy podnoszące atrakcyjność naszego powiatu”-powiedział starosta Jacek Cichura.
Góra Borowa znajduje się na wysokości 853 m n.p.m., zaś sama wieża ma wysokość 16,5 m. Do jej budowy zużyto 50 m3 betonu i 30 ton stali.