Przekazanie wozu bojowego

W sobotę 18.11.2017 r. odbyło się uroczyste przekazanie świeżo zakupionego wozu bojowego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Borównie. Druhowie ochotnicy od lat korzystali z wysłużonego, 44-letniego i ulegającemu częstym usterkom pojazdu, co znacznie utrudniało im pracę. Nowy nabytek OSP Borówno to średni wóz bojowy marki MAN, a jego zakup był możliwy dzięki wsparciu uzyskanemu z różnych źródeł, między innymi dofinansowaniu udzielonemu przez Powiat Wałbrzyski, Nadleśnictwo Wałbrzych i gminę Czarny Bór. Zakupiony pojazd kosztował 307 tys. zł.

W uroczystości wzięli udział: ks. wikary Piotr Żukowski, który dokonał poświęcenia pojazdu, starosta Jacek Cichura, wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski, członek zarządu Powiatu Stanisław Janor, wójt gminy Czarny bór, radni powiatowi, gminni oraz druhowie ochotnicy.

„Powiat Wałbrzyski regularnie wspiera służby ratownicze, w tym roku wsparliśmy 3 jednostki w zakupie pojazdów, a także przekazaliśmy nowe maski do aparatów tlenowych wszystkim jednostkom OSP w powiecie i Państwowej Straży Pożarnej. Bezpieczeństwo mieszkańców jest jednym z priorytetów obecnego Zarządu Powiatu” – powiedział starosta Jacek Cichura.