Wyjazdowe posiedzenie Komisji Oświaty, Polityki Społecznej i Promocji Powiatu

W dniu 25 października odbyło się wyjazdowe posiedzenie Komisji Oświaty, Polityki Społecznej i Promocji Powiatu. Radni powiatowi zasiadający w Komisji odwiedzili placówki szkolne i opiekuńcze, dla których Powiat wałbrzyski jest organem prowadzącym: Zespół Szkół im. M. Skłodowskiej-Curie w Szczawnie – Zdroju, Powiatową Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną, Dom Dziecka w Jedlinie – Zdroju, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii im. UNICEF w Walimiu oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Nowym Siodle.

Głównym tematem pracy Komisji było dostosowanie szkół i placówek do nowej rzeczywistości prawnej, bezpieczeństwo i higiena pracy dzieci i wychowanków oraz wyposażenie placówek w pomoce dydaktyczne. W wizytacji placówek uczestniczyli: starosta Jacek Cichura, wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski, przewodnicząca Komisji Oświaty Grażyna Owczarek oraz radni Bogusław Uchmanowicz, Krzysztof Krajewski, Leonard Górski i Ewa Woźniak.