Wernisaż wystawy fotografii „Szepty przyrody” Grzegorza Bobrowicza na Zamku Piastowskim w Legnicy

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, Centrum Kształcenia Ustawicznego i Językowego Kadr Zamek Piastowski, Stowarzyszenie Kulturalne „Krajobrazy” oraz agencja Zegart zapraszają do Zamku Piastowskiego w Legnicy 26 października (czwartek) o godzinie 17:00 na wernisaż wystawy fotografii „Szepty przyrody” Grzegorza Bobrowicza.

W sali zamkowej zaprezentowane zostaną fotografie, które przedstawiają świat fauny i flory. Na zdjęciach ukazane zostały uchwycone pejzaże, krajobrazy oraz rośliny i zwierzęta , ale tylko dzikie, w ich naturalnym środowisku. Autor wystawy jest producentem, reżyserem i operatorem filmów przyrodniczych, w tym obrazów Żurawie (z serii Skarby Doliny Baryczy) oraz Lasy Doliny Baryczy.

Jest autorem lub współautorem ponad stu dokumentacji przyrodniczych, w tym dotyczących trzech rezerwatów przyrody: Jezioro Koskowickie, Łęg Korea, Uroczysko Wrzosy; oraz trzech parków krajobrazowych: Chełmy, Dolina Baryczy, Dolina Jezierzycy. Ponadto napisał sto kilkadziesiąt artykułów naukowych i popularno-naukowych, m.in. w następujących czasopismach: Acta Botanica Silesiaca, Chrońmy Przyrodę Ojczystą, Echa Leśne, Lubuski Przegląd Przyrodniczy, Poznajmy Las, Przyroda Polska, Przyroda Sudetów Zachodnich, Ptaki Śląska.

Obszarem jego działania jest terytorium całej Polski. W poszukiwaniu dzikiej przyrody odbył także wyprawę na Kamczatkę.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Wystawa potrwa do 19 listopada.

FOLDER Szepty Przyrody SRODEK 1 sredni Kopia

FOLDER Szepty Przyrody SRODEK 2 sredni Kopia