Międzynarodowy Dzień Osób Niewidomych

W Domu Zdrojowym w Szczawnie – Zdroju 20.10.2017 r. odbyły się uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niewidomych „Białej Laski” oraz 65 – lecia istnienia Koła Polskiego Związku Niewidomych w Wałbrzychu. Z tej okazji Prezes Zarządu Koła Wiesław Świętochowski wręczył podziękowania najbardziej aktywnym członkom i przyjaciołom Koła oraz podziękował za wspieranie działalności i okazaną pomoc Staroście Wałbrzyskiemu Jackowi Cichurze i Burmistrzowi Szczawna – Zdroju Markowi Fedorukowi.

Starosta Jacek Cichura składając życzenia wszelkiej pomyślności podkreślił swoje wielkie uznanie dla aktywności i pasji, z jaką członkowie koła angażują się w różne projekty i wydarzenia, zaznaczył również, że zawsze drzwi jego gabinetu są otwarte dla Polskiego Związku Niewidomych oraz innych organizacji i stowarzyszeń działających na rzecz pomocy innym i dobra lokalnej społeczności. Prezes Świętochowski przypomniał zgromadzonym o podejmowanych przez starostę działaniach w obronie niepełnosprawnych dzieci, którym zabrano uprawnienia ułatwiające transport i funkcjonowanie, za co zgromadzeni na sali goście nagrodzili starostę Jacka Cichurę gromkimi brawami.