Udana Gala Kresowa- Polska moja

W minioną sobotę w Starych Bogaczowicach odbył się koncert zorganizowany w ramach XVI Dni Kultury Kresowej na Dolnym Śląsku pod tytułem „Polska moja”.

W koncercie zaprezentowały się zespoły polonijne z byłych Kresów Rzeczypospolitej – „ Wesołeczki” , „ Wszystko w porządku” oraz przepiękne głosy polskiej senny muzycznej – Słodka Czwórka i Barbara Droździńska. Wśród artystów znalazły się dzieci z zespołu „ Bogaczowiczanie” oraz chór RENOMA z Głuszycy. Tomasz Kuba Kozłowski zabrał zgromadzonych w niesamowitą podróż po Kresach opowiadając o wspaniałych , złotych latach polskiej nauki, architektury i sztuki. Energetyczna prowadząca – Aurelia Sobczak wciągnęła do wspólnej zabawy całą, prawie 400 – osobową publiczność, która wspólnie z artystami śpiewała polskie melodie. Sobotni koncert po raz kolejny pokazał jak bardzo ważny dla mieszkańców Powiatu jest temat polskich Kresów, ile jest wciąż tęsknoty za „ krajem rodzinnym, matki mej”. Temat ten szczególnie wyczuwalny jest właśnie w gminie Stare Bogaczowice, gdzie prawie wszyscy mieszkańcy mają kresowe korzenie. Szczególne podziękowania Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego składa Stowarzyszeniu Kulturalnemu „ Krajobrazy” , Tadeuszowi Samborskiemu – członkowi Zarządu Województwa Dolnośląskiego oraz Wrocławskiemu Ośrodkowi Kultury i Sztuki , organizatorów XVI Dni Kultury Kresowej, za ten wyjątkowy spektakl ,którego mogliśmy być świadkami. Dziękujemy wszystkim gościom, włodarzom miast, radnym i przede wszystkim widzom za obecność a młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Starych Bogaczowicach za nieoceniona pomoc przy organizacji koncertu.