Propozycja Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu na weekend 15-17 września

Przedstawiamy Państwu propozycję Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu na najbliższy weekend 15-17 września 2017.

ZAPOLSKA SUPERSTAR (CZYLI JAK PRZEGRYWAĆ, ŻEBY WYGRAĆ)

reżyseria: Aneta Groszyńska
tekst i dramaturgia: Jan Czapliński
scenografia i kostiumy: Tomasz Walesiak
muzyka: Marcin Liweń
choreografia: Katarzyna Zielonka

obsada: Sara Celler-Jezierska, Irena Sierakowska, Joanna Łaganowska, Rafał Kosowski,
Piotr Mokrzycki, Filip Perkowski

Teatralna petarda. Jeden z największych przebojów polskich festiwali wraca na wałbrzyską scenę! Czy Zapolska jest nudna czy jej po prostu nie znamy?
Kolaż biograficzny o bardzo ważnej polskiej artystce, która talentem i skalą zainteresowań – mogłaby obdzielić kilku artystów.
Ważnej, nawet jeśli tego nie wiemy. Wstawiała się za pokrzywdzonymi, stawała w obronie słabszych mówiła, że można inaczej.

Gabriela Zapolska – nowa superstar polskiej popkultury!

ZAPOLSKA SUPERSTAR(…)Nagrody festiwalowe:

1. Przegląd Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT 2017 w Szczecinie
  • GRAND PRIX, czyli WIELKA NAGRODA PUBLICZNOŚCI dla spektaklu „ZAPOLSKA SUPERSTAR (czyli jak przegrywać, żeby wygrać)”
  • Nagroda Promocyjna im. Kazimierza Krzanowskiego dla zespół aktorskiego  „ZAPOLSKIEJ SUPERSTAR…”

RZECZYWISTOŚĆ PRZEDSTAWIONA Zabrze 2017

Przedstawienie wyróżnione za role aktorskie Sary Celler-Jezierskiej, Joanny Łaganowskiej i Ireny Sierakowskiej na XVI Festiwalu Dramaturgii Współczesnej

FINALISTA 22. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Spektakl współfinansowany ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

15 września 2017  / godz. 19.00 / Scena Kameralna

ZAPOLSKA TV srednie

GDYBY PINA NIE PALIŁA, TO BY ŻYŁA

reżyseria i choreografia: Cezary Tomaszewski

scenariusz: Aldona Kopkiewicz

asystentki reżysera, współpraca dramaturgiczna: Marta Aksztin (PWST Kraków), Klaudia Hartung-Wójciak (PWST Kraków)

scenografia i kostiumy: BRACIA (Agnieszka Klepacka + Maciej Chorąży)

stylizacja fryzur: Kacper Rączkowski

światło: Antoni Grałek

opracowanie muzyczne i przygotowanie wokalne: Weronika Krówka

muzyka: Abba, Aguilera, Beethoven, Couperin, Czajkowski, Debussy, Dowland, Eurythmics, Handel, S.Joplin, Mozart, Ponchielli, Purcell, Reichgott, Spears, Wagner

obsada:
Weronika Krówka [g], Joanna Łaganowska, Rozalia Mierzicka, Irena Wójcik, Włodzimierz Dyła [g], Rafał Kosowski, Filip Perkowski, Dariusz Skowroński, Piotr Tokarz

Interdyscyplinarny artysta Cezary Tomaszewski tworzy z wałbrzyskim zespołem nostalgiczny
i pełen poczucia humoru hołd dla wielkiej artystki – choreografki i tancerki PINY BAUSCH.
W mgiełce papierosowego dymu powstaje spektakl z pogranicza dokumentu, biografii, koncertu, teatru tańca i farsy. O nałogu tytoniowym i nałogowym robieniu sztuki, uzależnieniu od tytoniu i od władzy charyzmatycznego lidera. O poczuciu straty i o żałobie.
O wałbrzyskim Wuppertalu.

16 września 2017 / godz. 19:00 / Duża Scena
17 września 2017 / godz. 18:00 / Duża Scena

GDYBY PINA NIE PALIŁA TV srednie